Yaşa Göre Bebek Ayak Numaraları

Bebeğinize ayakkabı alırken hangi numarayı alacağınız konusunda kafanız karışabilir. Kız ve erkek bebeklerin ayakkabı bedenleri aynı iken, ikisi arasında yaş aralıklarında bazı farklılıklar vardır. Bebek ayak numaraları genellikle ABD’de yaşa göre sıralanır. Doğru bedeni bulmayı kolaylaştırmak için bebeğin ayakkabı numarasının ne olduğunu belirlemek için bir çizelge kullanabilirsiniz. Bu çizelge size çocuğunuzun en uzun ayağının kaç santimetre olduğunu söyleyecektir.

Ayakkabı numaralarına gelince, yeni doğanlar 0 (sıfır) denilen en küçük ayakkabı numarasını giyerler. Bu boyut henüz yürümeyen veya koşmayan bebekler için uygundur. Bununla birlikte, çocuğunuz büyüdükçe, bebeğinizin ayaklarında yaralanmaları önlemek için ayakkabı numaralarını değiştirmelisiniz. Bebekler 0 numara (sıfır) ayakkabı giyer ve 8,2 cm (3,22″) uzunluğunda ve 10,8 cm/4,25″ genişliğindedir. Çocuğunuz büyüdükçe, muhtemelen 5-10 beden ve 28 beden (AB) ayakkabı giyecektir.

 

Çocukların ayakları ilk üç yıl boyunca hızla büyümeye devam eder. Her dört ayda bir yarım boy büyüyebilirler. Bu, her iki ila dört ayda bir veya daha erken yeni bir çift ayakkabı almanız gerektiği anlamına gelir. Ancak, çocuğunuz büyüdükçe, sık sık yeni bir çift ayakkabı almanız gerekmeyebilir. Ayakkabıların çok erken yıpranmasını önlemek için yine de çocuğunuzun ayağını her üç veya dört ayda bir ölçmelisiniz.

 

Ayakkabı beden tablosunun yanı sıra bebeğinizin ayaklarını ölçmek de yararlıdır. Bebeğinizin ayaklarının çok değiştiğini unutmamak önemlidir, bu nedenle ilk yıl boyunca ayaklarını bir kereden fazla ölçtüğünüzden emin olun. Ayakkabı beden tablosunu kullanarak çocuğunuzun ayak ve ayakkabılarının doğru bedenini bileceksiniz. Bebeğiniz bu boyutu aştığında, bir sonraki boyuta büyüyecektir.

 

Bebeğiniz için ayakkabı satın almadan önce ayak ölçüsünü bildiğinizden emin olun. Bebek ayak ölçüsü çizelgesi, yeni bir çift ayakkabı satın alırken kullanmak için harika bir araçtır. Ayrıca ayakkabı satın aldığınız markanın beden tablosunu kontrol etmek de iyi bir fikirdir. Tüm markalar aynı grafiği kullanmaz, bu nedenle grafiği o markanın grafiğiyle karşılaştırdığınızdan emin olun. Çocuk ayakkabıları için en yaygın beden tablosu burada bulunabilir.

 

Tam olarak doğru olmasa da, yürümeye başlayan çocuk ayakkabı ölçü tablosu kullanmak da iyi bir fikirdir. Bir ayakkabı beden tablosu kullanmak, çocuğunuzun hangi beden giymesi gerektiği konusunda size bir fikir verecektir, böylece ayağına tam olarak oturan ayakkabılar giydiğinden emin olabilirsiniz. Ayakkabıları satın almadan önce markanın beden tablosunu iki kez kontrol ettiğinizden emin olun. Ve unutmayın ki çocukların ayakları aynı oranda büyümez.

 

Çocuğunuzun ayak ölçüsünü ölçmek için ayağının altına bir parça kağıt koyun. Topuğa dikey olarak bir kalem yerleştirin ve ayağın uzunluğu boyunca çizin. Memnun olana kadar tekrarlayın. Ayağı takip ederken, topuktan konturun en uzun kısmına kadar ölçün. Buna kontur uzunluğu denir. Yaklaşık yarım inç uzunluğunda olmalıdır. Çocuğun elinden daha uzun olmamalıdır.

Yorum yapın