Tüp Bebek Tedavisini Etkileyen Faktörler

Genellikle kadınların en çok merak ettiği sorulardan birisi olan “Tüp Bebek Tedavisini Etkileyen En Önemli Faktörler” sorusunu Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Tedavisinde Uzman olan Op. Dr. Seval Taşdemir siz değerli okuyucularımıza faktörleri tek tek anlattı.

Tüp bebe tedavisinde başarıyı büyüleyici en mühim faktörler arasında bayanın yaşı, kadındaki yumurtanın niteliği ve rezervleri, erkekteki spermlerin adedi ve niteliği yer alır. Üreme hücreleri, yumurtanın döllenmesi ile embriyonun niteliğini büyüleyici en mühim faktörlerdir.

Tüp bebe tedavisine hazırlık adımı çok mühim

Bunun beraberinde hastanın tüp bebe tedavisinde doğru bir şekilde hazırlanması, tüp bebe tedavisinde yapılan teknik programlar tüp bebe tedavisinin başarı ile sonuçlanmasında epey tesirli bir rol oynar.

Kısırlığa niçin olan sorunların tedavi edilmesi gerekebilir

İnfertiliteye yani kısırlığa niçin olan kalıtsal bir problem söz hususu şayet kesinlikle kalıtsal araştırma ve tedavinin sonrasında tüp bebe tedavisine geçilmesi lazım olur. Ayrıca tüp bebe tedavisi esnasında bedende hormon yükselmeleri oluşmuşsa rahmin dinlendirilmesi lazım olur. Embriyolara şayet freezing yani dondurma tekniğinin uygulanması gerekebilir.

Tüp bebe tedavisinde yapılan yöntemler çok önemli

Tüp bebe tedavisinde doğru yöntemler, doğru bir şekilde uygulanmazsa çiftlerin tüp bebe tedavisinde başarı önemli oranda düşebilmektedir.

Bunun dışında tüp bebe tedavisinde embriyoların anne rahmine tutunmasını gerçekleştiren lazer yardımıyla tomurcuklanma tekniği yani “assisted hatching” tekniği tüp bebe tedavisinde başarı oranını artıran en mühim programlardan biridir.

Günümüzde üremeye engel olan pekçok problem ilerleyen tıp yardımıyla başarı ile tedavi edilebilmektedir. Donanımlı bir tüp bebe merkezi ve işin ehli bir hekim seçimi ile bebe sahibi olma hayaliniz reel olur. Eğer naturel yollar ile bebe sahibi olamıyorsunuz çok geç kalmadan bir tüp bebe uzmanından dayanak alabilirsiniz.

Yorum yapın