Travazol Krem Ne İşe Yarar? Travazol Krem Kullanımı! Travazol Krem Fiyatı

Travazol krem ne işe yarar? Kısaca özetlemek gerekirse çoğu zaman ciltte meydana gelen egzama ve mantar gibi rahatsızlıkların giderilmesinde kullanılan bir kremdir. Travazol kremin kısa sürede göstermiş olduğu tedavi edici etkiler içiriğinde yer alan etkin maddelerinden kaynaklanmaktadır. Egzama başta olmak üzere, kaşıntı, kızarıklık ve iltihap gibi durumlarda kullanılan önemli bir medikal üründür.

Ciltte meydana gelen mantar ve bakteri rahatsızlıklarında da Travazol krem kullanımı yaygındır. Aşırı terlemeye bağlı olarak meydana gelen pişik sorunlarında da Travazol krem kullanımına rastlanmaktadır.

Travazol Krem Nedir?

Travazol krem, 1 g Travazol, 10 mg izokonazol nitrar ve 1 mg diflukortolon valerat etkin maddesine sahip bir kremdir. Mineral oil no 6 (likit parafin), Tween 60, disodyum EDTA, vazelin, lanette o, arlacel 60 ve distile su gibi yardımcı maddelere sahiptir. Travazol krem, özellikle ellerde, parmak aralarında, kasık ve genital bölgede ortaya çıkan çeşitli cilt sorunlarına karşı kullanılmaktadır.

Güçlü etken maddesi sayesinde egzama, kızarıklık, mantar ve buna benzer şikayetleri olan kişiler tarafından Travazol krem kullanılmaktadır. İçeriğinde yer alan etkin maddeleri sayesinde kısa sürede bu sorunları ortadan kaldırmaktadır.

Travazol Krem Ne İçin Kullanılır?

Travazol Krem Ne İçin Kullanılır

Travazol krem, ağır iltihaplı veya egzamalarla birlikte görülen derinin yüzeysel mantar enfeksiyonlarının başlangıç ay ada ara tedavisi için kullanılır. Travazol krem birçok farklı cilt sorununa karşı tedavi edici güçlü bir etkiye sahiptir. Bu özelliği sayesinde günümüzde doktorlar tarafından çok sık önerilmektedir. Bu kapsamda Travazol krem faydaları kısaca şöyle sıralanabilir:

 • Derinin yüzeysel mantar hastalıklarının tedavisi,
 • küflere ve kırmızı kahverengi lekelerle belirgin bulaşıcı ir deri hastalığı olan Erythrasma’ya neden olan organizmalara karşı etkilidir.
 • Derinin iltihabi ve alerjik durumlarında iltihabı önler ve kaşıntı, yanma, sızı gibi şikayetleri gidermektedir.
 • Pişik sorunun giderilmesinde yardımcıdır.
 • Mantar ve bakteri rahatsızlıklarına karşı iyi gelir.
  Konu hakkında daha fazla bilgi almak için Travazol krem neden kullanılır? yazımızı da okuyabilirsiniz.

Travazol Krem Vajina İçine Sürülür Mü?

Travazol krem başta olmak üzere mantar veya diğer rahatsızlıklara karşı kadınların vajina içine krem veya farklı bir tedavi yöntemi uygulamadan önce mutlaka uzman bir hekime danışması gerekir. Genelde enfeksiyonlar vajinanın iç kısmından kaynaklanmaktadır. Daha önce cinsel birliktelik yaşamayan kişiler vajnal mantar hapı olarak adlandırılan ilaç tedavilerinden yararlanması gerekecektir. Buna ek olarak vajinal mantar kremleri kullanılabilir.

Travazol krem genital bölgede yaşanan enfeksiyon, mantar iyileşmesi, kaşıntı ve yanma ile gelen kızarıklık tedavisinde kullanılmaktadır. Ancak vajina içine sürülmesi önerilmemektedir. Doktor tarafından önerilmediği takdirde Travazol krem vajina içine uygulanmamalıdır.

Travazol Krem Tırnak Mantarında Kullanılır Mı?

Travazol krem özellikle ayak mantarı için en çok tercih edilen ve fayda sağlayan kremlerden biridir. İçindeki etkin maddeler sayesinde kısa sürede bu sorunların tedavisinde başarı sağlar. Tavsiye edilen miktarda ve sürelerde mantarlı bölgeye uygulanması halinde etkili sonuçlar alınacaktır. Tırnak mantarında da doktor önerisiyle Travazol krem kullanılması mümkündür. Travazol krem fiyat seçenekleriyle muadilleri arasında bu tür rahatsızlıklar için en etkili kremlerden biri olarak değerlendirilmektedir.

Travazol Krem Bebeklerde Kullanılır Mı?

Travazol kremin asıl kullanım amacı pişik olmadığı için özellikle küçük yaş grubundaki çocuklarda kullanımı önerilmemektedir. Travazol krem doktor önerisi olmadan kullanılması tavsiye edilmez. Bilhassa 4 yaşındaki küçük çocuklarda 3 haftadan fazla kullanılması tavsiye edilmemektedir. Öte yandan emzirme döneminde olan annelerin Travazol kremi göğüslerine uygulamaktan kaçınmaları gerekir. Öte yandan hamile veya emziren kadınların doktor tarafından reçete edilmeden Travazol krem kullanması tavsiye edilmez. Bunun yerine Travazol krem muadili bebekler, gebeler ve emziren kadınlar için uygun kremlerin tercih edilmesi gerekecektir.

Travazol Krem Yüze Sürülür Mü?

Travazol Krem Yüze Sürülür Mü

Bakteri enfeksiyonu ile seyreden deri hastalıklarında ekstra uygun tedavilere ihtiyaç duyulacaktır. Doktor önerisiyle Travazol krem eğer yüz bölgesine veya diğer hassas bölgelere uygulanacaksa tedbirli şekilde uygulanması gerekecektir. Özellikle yüze uygulanması gerektiği durumlarda göze temasından kaçınılması gerekir. Kullanım talimatlarına ve doktor tavsiyesine göre Travazol kremin doğru metotlar ile kullanılması gerekir. Travazol krem prospektüs önerilerinde yer alan kullanma talimatına uygun şekilde sürülebilir.

Her zaman doktorun anlattığı şekilde uygulanır. Günde 2 defa hastalıklı deri bölgesine haricen sürülerek uygulanmaktadır. Deride iyileşme olduktan sonra en geç 2 hafta sonra sonlandırılmalıdır. Tedavi sürecinde doktor ile koordineli şekilde Travazol krem kullanılması gerekir.

Travazol Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Travazol krem başta olmak üzere diğer tüm ilaçlarda çeşitli yan etkiler bulunur. Tüm ilaçlarda odluğu gibi genelde bu yan etkilerin aşırı dozda, uygun olmayan kişilerde ve yanlış kullanımında ortaya çıktığı görülmektedir. Özellikle Travazol krem içinde bulunan maddelere karşı duyarlı olan kişilerde bu yan etkiler yaygın olarak görülecektir. Travazol krem yan etkileri kısaca şöyledir:

 • Derinin incelmesi,
 • Kılcal damaların genişlemesi,
 • Deride şerit oluşumu,
 • Sivilcemsi değişiklikler görülmesi,
 • Kortikosteroidin resorbsiyonununa bağlı sistemik etkiler,
 • Kıl kökü iltihabı,
 • Deri üzerinde aşırı kıllanma,
 • Bağışıklık sistemi bozuklukları (seyrek),
 • Deri ve deri altı bozuklukları (seyrek) vb.

Olası yan etkilerden biri veya bir kaçının görülmesi halinde en kısa sürede sağlık kuruluşuna başvurulması ve ilacı kullanmaya son verilmesi gerekir. yaygın ve seyrek görülen tüm yan etkiler farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir.

Travazol Krem Fiyatı Ne Kadar?

Travazol krem reçete ile satılmaktadır. Eczanelerden doktor tavsiyesiyle reçete ile satın alınabilir. Travazol krem fiyat listesi dönemlere göre değişmektedir. Egzama, kızarıklık, kaşıntı ve ağrılı iltihap durumlarında yaygın olarak kullanılan bir medikal krem olan Travazol krem, sadece eczanelerde satılmaktadır. Özellikle ciltte meydana gelen mantar ve bakteri rahatsızlıklarında kullanımı oldukça yaygındır. Doktor tarafından uygun görülmedikçe kullanımından kaçınılması gerekir.

Ayrıca Bakınız: Travazol Krem Neden Kullanılır?

Yorum yapın