Sab Simplex Kullanıcı Yorumları

Sab Simplex kullanan anneler gaz sancısı çeken bebeklerin bu şikayetlerinin büyük ölçüde ilaç yardımıyla azaldığını ifade etmektedir. Bu yönüyle Türkiye’de de yaygın olarak bebekler için tercih edilen ve gaz problemlerini ortadan kaldıran bir ilaç olarak tanımlanabilir. Pfizer firması tarafından geliştirilen ve damla şeklinde rahat bir kullanıma sahip olan ilaç, özellikle gaz sancısı çeken bebek ve çocukların rahat uyku çekmesini sağlar.

Yeni doğan bebeklerde gaz şikayetlerinin ortadan kaldırılması için kullanımında dikkatli olunması tavsiye edilir. İlacı yeni doğan dahil çocuklar üzerinde kullanmadan önce doktor tavsiyesi alınması tavsiye edilir. Sab Simplex kullanıcı yorumları büyük ölçüde olumludur. Piyasada muadilleri bulunsa da bu alanda geliştirilmiş ve dünya genelinde yaygın kullanıma sahip bir ilaç olarak değerlendirilir.

Sab Simplex Damla Nedir, Ne İşe Yarar?

Sab Simplex damla bebeklerde kullanımı ciddi faydalar sağlayan ilaçlar arasında gösterilebilir. Özellikle 0 – 6 aylık bebeklerin gaz şikayetlerinin giderilmesinde bu ilaca Türkiye’de de çok sık başvurulmaktadır. Pfizer firması tarafından geliştirilen ilaç, 1 ml içinde 69,19 mg simetikon içermektedir. Güçlü içeriği ve sağladığı faydalar sayesinde özellikle bebek sağlığının korunması ve bebeğin rahat etmesi için kullanılması tavsiye edilir.

Sadece doktor tavsiyesi ile kullanımı uygun görülen Sap Simplex, beslenme sırasında yutulan hava kabarcıklarının emilmemesinden kaynaklı olarak yaşanacak gaz sancısının azaltılmasını sağlamaktadır. Bebeklerde kullanım sıklığı ve miktarı yaşa göre değişiklik gösterebileceği gibi gaz problemlerine göre de değişiklik gösterecektir. Her bebek farklı bir fizyolojik yapıda olacağı için kullanım talimatları ve doktor tavsiyeleri dikkate alınarak en doğru şekilde kullanımı tavsiyesi edilir.

Sab Simplex Nasıl Kullanılır?

Sab Simplex kullanımı oldukça basittir. Bebeklerde çay kaşığı yardımıyla birkaç damla gaz probleminin boyutlarına göre sabah ve akşam olarak verilebilir. Aşırı kullanımından kaçınılmalıdır. Yeni doğan bebeklerde aşırı doyma hissi ile semptomatik hastalıklarda kullanılabileceği gibi, bebeklerde gaz problemlerinde de kullanılabilir. Sadece yiyecek alımından sonra alınmalıdır. Beslenmeden önce küçük bir kaşık yardımıyla bir damla kadar verilebilir. Sab Simplex kullanıcı yorumları özellikle gaz şikayetlerini çok ık yaşayan bebeklerin bu sorunundan kurtulmasına yönelik olumlu yönde seyretmektedir. Yemekten önce veya sonra kullanımı mümkündür.

Sab Simplex Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Sab Simplex faydaları kısa sürede görülebilir. İlacın kullanımından itibaren yarım saat veya daha kısa/uzun bir sürede, bebeğin fizyolojisine göre etkisi görülmeye başlayabilir. Kullanım talimatlarına uyulması son derece önemlidir. Bilhassa yeni doğan bebeklerde kullanırken ebeveynlerin temkinli olması ve hekim tarafından tavsiye edilen miktar ve sürelere göre kullanımı gerçekleştirilmesi önerilmektedir. Kullanımı sonrasında en önemli faydası ise bebeklerde görülen gaz sancısının ciddi ölçüde azaltılması olacaktır. Türkiye’de çok sık kullanılan ilacın birçok muadili de bulunmaktadır. Ancak kullanıcı yorumlarının geneline bakıldığında muadillerine göre Sab Simplex’in çok daha faydalı olduğu ifade edilmiştir.

Sab Simplex Bitkisel Mi?

Sap Simplex fiyat ve faydaları sayesinde ekseriyet anne ve babalar tarafından bebeklerinin gaz sancıları için kullanılmaktadır. Bitkisel bir içeriğe sahip değildir. İçeriğinde 69,19 mg simetikon bulunmaktadır. İlacın etkin maddesi simetikon ise aşırı gaz nedeniyle ortaya çıkan şişkinlik, ağrı ve raahtsılığın giderilmesini sağlayan, köpük önleyici bir maddedir. Bitkisel ağırlık bir içerik olmamasına rağmen bebekler de kullanımında yan etkiler nadiren görülebilir. Sab Simplex kullanıcı yorumları ve ilacın yan etkileri incelendiğinde ise karın ağrısı, ishal ve kusma ilk sırada yer alır. Kullanımı için uzman hekim tavsiyesi almak son derece önemlidir.

 

Yorum yapın