Primolut N Nasıl Kullanılır? 4 Adımda Detaylı Anlatım

Primolut  N Nasıl Kullanılır? sorusu son günlerde arama motorlarında sıkça sorulan sorulardan biri haline geldi. Peki Primolut  N Nasıl Kullanılır, Primolut günde kaç kez alınır, Primolut N kulladıktan kaç gün sonra Regl olunur? Hepsi yazımızda.

Primolut N Nasıl Kullanılır?

Primolut N Nasıl kullanılır?
Primolut N Nasıl kullanılır?

Bu ilaç adet başlamadan 3 gün önce içilir. Hergün bu haptan bir adet almalısınız. Primolut N‘in içeriği, kadınlık hormonu olan hormonun şekil değiştirmiş halidir. Noretisteron, yumurtaların salınmasını önleyerek çalışır. Primolut tb ayrıca vajinaya giden serviksin endometriyumunda ve salgılarında değişimlere sebep olur. Bu durum da spermlerin rahme gitmesini zorlaştırır ve döllenmiş bir yumurta olursa bu yumurtanın rahme tutunmasını engeller.

 

Önemli bir işe ya da birinin düğününe katılmayı planlıyor ve adet görmenizi engellemek amacıysanız bu ilaç tam size göre olan bir ilaçtır. Bu aşamada size önerebileceğimiz ilaç Primolut-N’dir. Primolut kullanımı yalnızca bu amaçla sınırlı olmayıp adet tarihini ileri bir tarihe erteler. Adet döneminde hayat kurtarabilen bu ilacın adet döneminde ağrıları şiddetli hale getirebileceği ve acıya neden olabileceğine dikkat edilmelidir. Adet geciktirici olarak kullanacak bi ilaç arıyorsanız bu ilacı kullanabilirsiniz. Kullanmadan önce prospektüsü kontrol etmeli ve özellikle yan etkilerini okumalısınız. Tehlikeli ve hayati bir yan etkisi bulunmamaktadır.

 

Primolut Adet Geciktirici Hap Nasıl Kullanılır?

 

Primolut N kullanımı doktor tarafından kişiden kişiye doz ayarlanır ve kişiye özel reçete yazılır. Primolut-n 5mg 30 tablet Menstrüasyondan 3 gün önce almaya başlanır. Menstrüasyon başladığında, bu ilaç yeterince etkili olmayabilir. Tabletleri her zaman su ile alınız. Tabletler dağılmaz. Ayrıca çiğnenmez. Primolut kullanırken adet görürseniz ilacınızı kesmeyiniz veya kullanmayı bırakmayınız. Ayrıca, önerildiği şekilde kullanmazsanız, bu ilacın daha az etkili olabileceğini unutmamalısınız. Ayrıca kanama durduktan sonra doktorunuza danışarak başlangıç ​​dozunu durumunuza göre değiştirebilirsiniz. Tedavi bitiminde çekilme kanaması olabilir. Bu kanama adet kanı değildir.

 

Primolut Günde Kaç Kez Alınır?

 

Günde 3 kez 1 hap olarak alınmalıdır. Bu tedavi süresi 10 ila 14 gün arası sürmelidir. Daha sonra bıraktığınız da 2 ya da 3 gün sonra adet olmanız muhtemeldir. Bu lacın en uzun kullanım süresi 20 gün olabilir. 20 günü aşan durumlarda yan etkiler çoğalır. Aynı anda alınmaması gereken bir ilaçtır. Formülasyonun Türkiye’deki ticari adı Primolut‘tur. Adet döngüsü szamanında vücuttaki progesteron seviyesi düşer ve uterusu kaplayan mukozal dokunun kalınlaşması kanama nedeniyle dökülür. Buna engel olan bir haptır.

 

Primolut N’den kaç gün sonra adet olunur?

 

Bu ilaç 20 güne kadar kullanılabilen bir ilaçtır. İlacı alırken adetiniz normal olarak gecikecektir. İlaç kesildikten 2-3 gün sonra adet kanaması başlar. Geciktirme haplarının kanıtlanmış kontrendikasyonları veya ciddi yan etkileri yoktur, ancak hormonal strese neden olurlar ve doktorunuza danışarak kullanılmalıdırlar. Adet başlangıcından 2 gün önce kullanılmalıdır. Bu ilaçlardan birkaçını farklı tiplerde günde iki kez, günde üç kez kullanmak yeterlidir. Bu ilacı kullanırken 10 günü geçmemek üzere doktor gözetiminde, uzun süre kullanmanız gerekiyorsa ise doktor kontrolünde alınmalıdır.

 

Yorum yapın