Madecassol Krem Ne İşe Yarar? Madecassol Kremin Kullanımı Nasıl Olur? Madecassol Kremin Fiyatı

Madecassol Krem içeriğinde yer alan Centella asiatica bitkisinin ham maddesi sayesinde cildi onaran, yenileyen ve yaraları iyileştiren etkilere sahip güçlü bir kremdir. Özellikle yara, yanık ve lekeler gibi çeşitli cilt sorunlarına karşı önemli bir tedavi edici etkilere sahiptir. Bu kapsamda kullanımı da oldukça yaygındır. Günümüzde çeşitli cilt problemleri yaşayanlar için hekimler tarafından sıklıkla önerilen bir medikal kremdir.

Madecassol krem cilt üzerine uygulanarak kullanılmaktadır. Etkin madde ve yardımcı maddeleri ile kısa sürede tedavi edici özelliklere sahip olması kremin en ayırt edici özellikleri arasında yer almaktadır. Birçok farklı cilt problemlerinde Madecassol krem kullanılabilir.

Madecassol Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

Madecassol krem 1 g merhem için 10 mg Centella asiatica’nın tire edilmiş eksterisi içermektedir. Bu etkin maddesinin yanında glikol stearat, propilen glikol, sıvı parafin kalın, terpen içermeyen ıtır yağı, terpen içermeyen lavanta yağı ve saf su yardımcı maddeleri bulunmaktadır. Söz konusu maddelere karşı hassasiyeti bulunan kişilerin kremi doktor önerisi olmadan kullanması kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

Madecassol krem 40 g ambalajlarda sunulmaktadır. Yüzeysel 1. ve 2. derece yanıklar başta olmak üzere muhtelif birçok farklı cilt yaralanması ve lekesine, izine karşı Madecassol krem kullanılabilir. Madecassol krem kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken unsurlara göre uygulanması önerilmektedir.

Madecassol Krem Ne İçin Kullanılır?

Madecassol Krem Ne İçin Kullanılır

Madecassol krem içeriğinde yer alan Centella asiatica etkin maddesiyle sayısız cilt yaralanmasına ve problemine karşı tedavi edici özelliklere sahiptir. Madecassol krem şu tür rahatsızlıklar için kullanılmaktadır:

 • ve 2. derece yanıtlar,
 • Bölgesel deri ülserleri,
 • Yatak yaraları,
 • Meme başı çatlak ve yarıkşarı,
 • Sünnet,
 • Genital bölge yırtılmaları,
 • Doğuma yardımcı olmak amacıyla uygulanan küçük cerrahi müdahaleler,
 • Radyasyon tedavisi sonrasında oluşan cilt hasarları için kullanılabilir.

Madecassol Krem Nasıl Kullanılır?

Tavsiye edilen uygun doz ve uygulama metoduna göre Madecassol krem kullanılmalıdır. Doktorunuz tarafından ekstra bir kullanım önerisi yapılmadığı takdirde günde 1 – 2 defa ilgili bölgeye uygulanır. Kapağı ters çevirerek Madecassol krem tüpünü deldikten sonra yara üzerine ince bir tabaka halinde sürülerek kullanılır. Cilt üzerinde yara bölgesine ince bir tabaka şeklinde sürülmesinin ardından hafifçe yedirilir. Madecassol krem güçlü etkin maddesi nedeniyle sadece tavsiye edilen miktarda ve uygulama metotlarıyla kullanılır. Hekim tarafından tedavinin ne kadar süreceği belirtilmediyse doktorunuz ile koordineli şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Madecassol Krem Cilde Faydaları Nelerdir?

Madecassol kremin cilt üzerindeki birçok problemi tedavi etmesi sayesinde sayısız faydası olduğu görülmektedir. Bu faydaları ilacın yaygın kullanımını da sağlamıştır. Madecassol krem cildi yenileme özelliği ile dikkat çekmektedir. Buna ek olarak Madecassol krem cilde faydaları kısaca şu şekilde sıralanabilir:

 • Cildi yeniler,
 • Sivilce izleri ve cilt lekesi sorunlarını gidermeye yardımcı olur,
 • Ciltte oluşan tahrişin giderilmesinde etkilidir.

Madecassol merhem kullanımı cilde sağladığı birçok faydasıyla öne çıkmaktadır. Bu faydalardan en iyi şekilde yararlanmak için doktor önerisi ve kullanma talimatlarına uygun şekilde ilacın kullanılması gerekecektir. İçeriğinde bulunan etkin veya yardımcı maddelere karşı hassasiyeti bulunanların Madecassol krem kullanması kesinlikle önerilmez.

Madecassol Krem Cildi Beyazlatır Mı?

Cilt yaralarının onarılmasında etkili olduğu düşünülen Madecassol krem aynı zamanda cildin beyazlamasına da katkı sağlar. Hücre yenileme özelliği ile etkisini kısa sürede gösteren Madecassol krem, cilt lekelerinin giderilmesinde oldukça başarılıdır. Cildin beyazlamasında da olumlu etkilerini görmek mümkündür. Kullanımı sonrasında birkaç hafta içinde cildin daha beyaz ve parlak bir yapıya kavuştuğu görülecektir. Ancak Madecassol krem diğer tüm krem ve ilaçlar gibi her cilt ve hasta için uygun değildir. Bu nedenle mutlaka uzman bir hekim tarafından önerilmesi gerekecektir.

Madecassol Krem Yüze Sürülür Mü?

Yüze uygulanması gerektiği durumlarda göz, dudak, kulak ve burun haricinde diğer bölgelere uygulanabilir. Yüze uygulamada özellikle göze temas etmemesine özen gösterilmesi gerekecektir. Yüzdeki sorunlu bölgeye uygulayacağınız Madecassol kremi hassas bölgelere zarar vermemesi için uygulamanın sadece tedavi edilmek istenen bölgeye ince bir tabaka şeklinde uygulanması gerekecektir. Yüze uygulanması sonrasında ortalama 1 saat kadar bekledikten sonra ılık bir suyla yıkanmalıdır. Madecassol krem kullananlar birçok cilt problemine karşı Madecassol kremin güçlü faydalara sahip olduğunu söylemektedir.

Madecassol Krem Egzamaya İyi Gelir Mi?

Madecassol kremin ciltte oluşan yaralanmalar, hasar, tahriş ve yanıklarda kullanımı mümkündür. Bu kapsamda etkin maddesi sayesinde egzama, sedef hastalığı, böcek ısırıkları, meme başı çatlak ve yaraları ile yüzeysel yanıklar gibi çeşitli cilt hasarlarında son derece etkili olduğu görülen bir kremdir. Egzama şikayetleri olanların da zaman zaman Madecassol krem ile tedavi süreçleri yürütülmektedir. Egzama başta olmak üzere birçok farklı cilt problemine karşı Madecassol krem kullanılmaktadır.

Madecassol Krem Sivilce İzlerini Geçirir Mi?

Cildi yenileme, cilt lekelerinin ve sivilce izlerinin giderilmesine yönelik güçlü etkiler sunan Madecassol krem, yaygın olarak görülen sivilce izlerinin tedavisinden de tercih edilen bir ilaçtır. Özellikle yaraların üzerindeki etkisi ve ciltte ortaya çıkan tahriş giderici özelliği sayesinde lazer epilasyon e cilt bakımı sonrası oluşan tahrişlerde de oldukça başarılı bir krem olarak gösterilmektedir. Sivilce izleri üzerinde de etkisinin görülmesi bu ilacın kullanımı yaygınlaştırmıştır.

Madecassol Krem Fiyatı Nedir?

Madecassol Krem Fiyatı Nedir

Eczanelerde satışı gerçekleştirilen Madecassol krem, ciltte meydana gelen birçok yaralanma, iz, lekeler ve yanık gibi sorunlara karşı güçlü bir tedavi edicidir. Doktor tarafından reçete edilen Madecassol krem SGK tarafından karşılanmaktadır. Aktif sigortalı kişilerin hekim tarafından yazılacak Madecassol kremi eczanelerden reçete ile temin etmesi mümkündür. Madecassol krem fiyatı ise reçetesiz olarak ilacı satın alacaklar için hesaplanacaktır.

Madecassol Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Madecassol kremin diğer birçok ilaçta olduğu gibi yanlış veya aşırı doz kullanımından kaynaklı yan etkileri görülecektir. Öte yandan tüm ilaçlarda olduğu gibi kullanımı ile çeşitli yan etkiler normal kullanımda da ortaya çıkabilir. Madecassol kremi kullananlarda ortaya çıkabilecek olası yan etkilerden bazıları şunlardır:

 • Alerjik reaksiyonlar,
 • Cilt döküntüsü,
 • Kızarıklık ve içi su dolu kabartılar,
 • Kaşıntı vb.

Yan etkilerden sadece biri veya birkaçı görülüyorsa en kısa sürede bir sağlık kuruluşuna başvurulması gerekir. Ayrıca ilacın içeriğinde yer alan maddelere karşı hassasiyeti bulunanlarda çok daha ciddi yan etkiler görülebilir. Cilt hassasiyeti oluşması halinde en kısa sürede doktorunuza durumu bildirmeniz gerekecektir.

Madecassol Krem Bebeklerde Kullanılır Mı?

Madecassol kremin çocuklarda kullanımı özel popülasyonlara ilişkin klinik çalışma bulunmadığı için doz bilgisi mevcut değildir. Bu nedenle sadece doktor önerisi ile bebeklerde ya da çocuklarda kullanılmalıdır. Kesin doktor tavsiyesi olmadığı sürece bebeklerde, emziren ve hamile kadınlar kullanımı önerilmez.

İlacın olası yan etkilerinin görülmemesi için kullanım talimatlarına göre uygun dozda ve uygun kişilerde Madecassol krem kullanılmalıdır. Bunun dışındaki kullanımlar ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Madecassol krem her cilt rahatsızlığı için doğrudan faydalı olmayacağı için doktorunuz tarafından önerilmesi halinde ilacı kullanmanız tavsiye edilir. Bunun dışındaki kişi ve yaş gruplarında kullanımı önerilmez.

Ayrıca Bakınız: Buscopan Hapı Nedir? Buscopan Ne İçin Kullanılır?

Yorum yapın