İbucold C Neye Yarar?

İbucold C Neye Yarar? sorgusu son zamanlarda arama motorlarında sıkça yapılmaya başlandı. Ibucold C hangi durumlarda kullanılır, Ibucold C nedir yan etkileri nelerdir, günde kaç defa kullanmak gerekir gibi soruların cevabı yazımızda.

Ibucold C Neye Yarar?
Ibucold C Neye Yarar?

Ibucold c ilacı grip ve soğuk algınlığı gibi salgın hastalıklara karşı da önleyici etkiye sahiptir. Kullanıcı yorumlarına göre okul gibi ortamlarda grip salgınlarını önleyebiliyor. Ancak her ilaç kullanımında olduğu gibi bunu da doktorunuza danışmadan kullanmanız uygun değildir. Özellikle kronik hastalığı olan hastalar, dikkatli bir şekilde ve doktorun önerdiği dozda kullanmalıdır. Belirtileriniz hafifledikten sonra, Ibucold c doktorunuzun belirttiği şekilde kesilmelidir. Doktorlar, soğuk algınlığı semptomları ilerlemiş olan hastalara Ibucold c’yi önermektedir. Bunun nedeni, bu ilacın bağışıklık sistemini desteklemesi ve C vitamini takviyesi yapmasıdır. Bu kaliteli ve doktorların tavsiye ettiği ilaç günde 3 defa kullanıma uygundur. Vücutta azalan C vitaminin tekrar depolanmasında işe yarar. C vitamini kış aylarında kullanımı gerekli olan bir vitamindir.

 

Ibucold C Hangi Durumlarda Kullanılır?

 

Ibucold c; analjezik, antipiretik ve çeşitli antiinflamatuar özelliklere sahiptir. Bu ilaç baş ağrısı, ateş, solunum yolu enfeksiyonları ve burun akıntısı gibi semptomlar için kullanılır. C vitamini içerdiği için sıklıkla soğuk algınlığı tedavisinde kullanılır. Soğuk algınlığı ve grip, insan vücudunda depresyona neden olan hastalıklardır. Grip olan kişiler yemek ve içmekte zorlandıkları için hastalıkla birlikte bağışıklık sistemleri de zarar görmektedir. Ibuold c bu anlamda vücudun C vitamini ihtiyacının karşılanmasında etkilidir.

 

Ibucold C Nedir Yan Etkileri Nelerdir?

 

Bu aralar en popüler olanlardan biri olan Ibucold c merak konusu olmaya başlıyor. Vatandaşlar, vitaminlerin ne işe yaradığını ve yan etkilerini sosyal medyada keşfetmeye devam ediyor. Ibucold C, aktif bileşenler olarakiçerisin de ibuprofen, psödoefedrin ve askorbik asit barındırmaktadır. Steroid olmayan bir anti-inflamatuar ilaçtır. Psödoefedrin, burun ve sinüs (burun) tıkanıklığını gidermek için kullanılan bir dekonjestandır.  Hapşırma, kaşıntı, sulu gözler ve burun akıntısına iyi gelir. İbuprofen, steroidal olmayan anti-enflamatuar ilaçlar grubuna aittir. İbuprofen vücutta ağrı ve iltihaba neden olan hormonların azaltılmasında yardımcı olur. Psödoefedrin, burundaki kan damarlarını daraltan bir dekonjestandır. Genişlemiş kan damarları burun tıkanıklığına neden olur. İbucold C; Soğuk algınlığı, grip, sinüzit ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı ateş, burun akması ve burun tıkanması gibi semptomların giderilmesinde kullanılır.

Yorum yapın