Hamilelikte Arveles Kullanımı

 

Hamilelikte Arveles Kullanımı son zamanlarda Google’da en çok yapılan sorgulardan biri haline gelmiştir. Hamilelerin veya hamile kalmayı düşünenlerin doktorlarına danışmadan Arveles kullanmaları kesinlikle tavsiye edilmez. Hamileliğin ilk 6 ayında diğer ilaçlar beklentiyi karşılamıyorsa ancak doktorunuzun onayını alarak Arveles kullanabilirsiniz. -Ki bu işlem de son derece nadir görülür.

Hamilelikte Arveles

Arveles tablet içerisinde bulunan ketoprofen isimli etkin madde hamileliğin son 3 ayında son derece zararlı olabilir. Bu da demektir ki hamileliğinizin son 3 ayında kesinlikle Arveles kullanmamalısınız! Hamileliğin son 3 ayında Arveles kullanırsanız bebekte kalp hastalığı gelişme riskini yükseltir. Bu sebeple özellikle de hamileliğin 30. haftasından sonra Arveles’in içindeki ketoprofen maddesinden dolayı kesinlikle bu ilacı kullanmamanız gerekir.

 

Bu ilacı kullanırken hamile kalmanız durumunda hemen doktorunuzla iletişime geçmeniz gerekir. Doktorunuz duruma göre sizin için daha güvenli alternatif bir ilaç reçete edebilir.

 

Arveles Bebek Sahibi Olmayı Engeller mi?

Kısaca söylemek gerekirse Arveles doğurganlığı etkileyen bir ilaçtır. Hamile kalmayı düşünen kadınların bu ilacı kullanmaları tavsiye edilmez.

 

Emzirme Döneminde Arveles Kullanımı

Emziren kişilere çoğu zaman Arveles kullanmaları önerilmez. Arveles tablet içeriğindeki etken madde olan Ketoprofen’in anne sütünden bebeğe geçtiği bilinmektedir. Bu da bebek için tehlikeli durumlara yol açabilir. Emzirirken Arveles kullanmanız gerekiyorsa bunu doktorunuzla istişare etmeniz önemlidir. Doktorunuz sağlık durumunuza göre ya ilacı yada emzirmeyi bırakmanızı tavsiye edebilir. Yada alternatif bir ilaç yazabilir.

Hamilelikte Diş Ağrısında Arveles Kullanımı

Hamilelik sürecinde yaşanan diş ağrıları için ağrı kesici ve antibiyotikler kesinlikle önerilmemektedir. Bu konuda doktorunuzdan destek almalısınız.

 

 

 

 

 

Yorum yapın