Hamileler Pandemi Döneminde Psikolojilerini İyi Tutmalı

Dünyanın Covid-19 ile girdiği pandemi sürecinde pek çok grup psikolojik olarak olumsuz etkilendi. Özellikle yaşlılar, çocuklar ve hamileler bu dönemde diğer gruplara göre negatif ayrıştı. Hamileler pandemi döneminde psikolojilerini iyi tutmalı! Ünlü oyuncu Burcu Kara ve Operatör Doktor Banu Çiftçi canlı yayında buluştu; hamilelik başta olmak üzere pandemi sürecinin getirdiği olumsuzluklar hakkında dikkate değer açıklamalarda bulundu.

Hamileler Pandemi Döneminde Psikolojilerini İyi Tutmalı

Operatör Doktor Banu Çiftçi ve Oyuncu Burcu Kara “Hamilelik ve Lohusalık Döneminde Covid-19” konusunu Önlem Bebek Bezi’nin instagram hesabında canlı yayında ele aldı. Hamilelik sürecinin pandemi döneminde yaşayan hamilelerin ve çocuk yapma düşüncesi olan anne adaylarının sorunlarına ve kaygılarına değindikleri yayında konuşan Banu Çiftçi: “Pandemi döneminde hamileler ve lohusalar için önereceğim ilk şey bağışıklık sistemini güçlendirmeleri. Psikolojilerini iyi tutmalılar. Adrenalini vücuttan mümkün olduğunca uzaklaştırmaları gerekiyor. Panik havası ve kaygıdan uzak durmaları gerekiyor. Uyku ve dengeli beslenme de bu dönemde çok önemli” açıklamalarında bulundu.

Korona virüs pek çok yaş grubunu ve özellikle hassas süreçte olan kişileri derinden etkilemeye devam ediyor. Bu dönemde hamileler başta olmak üzere kritik süreçlerden geçen kişilerin çok daha dikkatli olması ve mümkün olduğunca stresten uzak kalması gerekiyor. Bu konuda hamilelere olduğu kadar etrafındakilere de büyük iş düşüyor. Gebelik ile ilgili olarak her türlü bilgiye ve en güncel içeriklere buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın