Hamile Kalmak için En iyi Alternatif Tedaviler

Hamile Kalmak İçin En iyi Alternatif Tedaviler nelerdir? En iyi Hamile Kalma Yöntemleri, hamile kalma için yapılan en iyi yollar nelerdir? Hamile kalmak için hangi yollar izlenmelidir? en iyi hamilelik yöntemi hangisidir? Hamile kalma için yapılacak en iyi şey nedir? Alternatif hamile kalma yöntemleri nelerdir? Hamile kalamayanlar için alternatif hamile kalma tavsiyelerini sizin için derledik. Yazımın devamında okuyabilirsiniz.

Hamile kalmak için masaj yaptırmak işe yarar mı?

Masajın doğurganlığı artırdığına veya hamilelik oranlarını artırdığına dair bilimsel bir kanıt yoktur. Ancak minimum seviyede bir masaj bile stres düzeyinizi azaltabileceğini göstermiştir. Stres hamile kalmayı engelleyebileceğinden, masaj yoluyla stresi azaltmanın, teorik olarak hamile kalma olasılığını artırabileceği mantıklıdır.

Masajın hamileliğe dolaylı katkısı

Uluslararası Nörobilim Dergisi’nin Ocak 2004 sayısında yayınlanan bir çalışmada, araştırmacılar 36 sağlıklı yetişkine üç temel masaj türünden birini seçmelerini istediler. Orta, hafif veya titreşimli masaj.

Araştırmacılar masajın doğurganlık üzerindeki etkilerine bakmasalar da, masajın stresi önemli ölçüde azalttığını buldular. On dakikalık tedaviler sırasında, bilim adamları gönüllülerin stres seviyelerini ve kalp atış hızlarını, beyin dalgalarını izleyen bir EEG ve kalp atışındaki farklılıkları kaydetmek için bir araç olan bir EKG yardımıyla ölçtüler.

Anksiyete her üç grupta azalırken, orta basınçlı masaj grubu stres düzeylerinde en büyük nosediveyi gördü. Ve iyi haber şu ki, çalışmadaki masajlar sadece on dakika uzunluğundaydı, bu yüzden tam saatlik bir masaj yapamazsanız, mini bir masaj bile gevşemenize yardımcı olabilir.

Peki, sorunlarınızdan geçici olarak kaçmak için sıcak sayfaların altında yatmak, yatıştırıcı müzik dinlemek ve birisinin sizi baştan ayağa yoğurmasını sağlamaktan daha iyi bir yol var mı?

Pahalı infertilite tedavileri alıyorsanız, doğrudan yumurta ve sperm içermeyen herhangi bir şeye para harcama fikrine karşı koyabilirsiniz, ancak ara sıra masaj yaptırmak için kendinize izin vermeyi düşünebilirsiniz. Gevşeme vücudunuzu iyi yapar.

Akupunktur, hamile kalmak isteyenlerde doğurganlığı artırabilir mi?

Araştırmalar, akupunkturun in vitro fertilizasyon (IVF) geçiren çiftler için yararlı olabileceğini düşündürmektedir, ancak genel olarak doğurganlığı geliştirip geliştiremeyeceğine karar verilmemiştir. Daha küçük çalışmalar umut verici sonuçlar gösterse de, bu eski tedavinin hamile kalmanıza yardımcı olabileceğinden emin olmadan önce daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.

Akupunktur, hayati enerjinin vücuttan belirli yollar boyunca aktığı teorisine dayanır. Akupunkturcular, ince iğneli yollar boyunca belirli noktaları uyararak bu enerjiyi dengelemeye ve sağlığı düzeltmeye çalışırlar. Yaklaşık beş yıldır Çin tıbbının bir elyafı olmasına rağmen, akupunktur Amerikan tıp camiasında sadece son on yıl içinde kabul görmüştür.

2002’de bir Alman araştırmacı ekibi, akupunkturun IVF tedavisi gören 160 kadından oluşan grupta hamilelik olasılığını önemli ölçüde artırdığını keşfetti. Akupunktur alan kadınların yüzde 42’si hamile kalırken, tedaviyi almayanların yüzde 26’sı hamile kalmıştır. Araştırmacılar, akupunkturun uterusa kan akışını artırmaya ve kas dokusunu gevşetmeye yardımcı olduğunu ve embriyolara daha iyi implante olma şansı verdiğini söylediler.

Öksürük şurubu almak hamile kalmaya yardımcı olabilir mi?

Bu fikri destekleyecek çok fazla tıbbi araştırma olmasa da, anekdot kanıtları, bazı öksürük ilaçlarındaki bir bileşenin yardımcı olabileceğini düşündürmektedir. Mucinex (guaifenesin) gibi ürünlerdeki aktif bileşen, servikal sıvı ıslatmayı ve daha kaygan hale getirerek hamile kalmanıza yardımcı olabilir, bu da spermin serviksinizden bir yumurtayı döllemek için hareket etmesini kolaylaştırır.

Hamile Kalmak için Balgam Söktürücü

Bazal vücut sıcaklığınızı takip ediyorsanız ve yumurtladığınızı biliyorsanız, ancak çok ıslak, kaygan servikal sıvı üretiyor gibi görünmüyorsanız, guaifenesin almak, sahip olduğunuz şeyi daha fazla yapmanıza veya inceltmenize yardımcı olabilir.

O nasıl çalışır? Guaifenesin bir balgam söktürücüdür. Akciğerlerinizdeki mukusu sıvılaştırarak tıkanıklığı gidermek için öksürmenize izin verir. Ve vücudunuzdaki tüm mukuslarda sistematik olarak çalıştığı için, servikal mukusu da daha sıvı hale getirebilir.

Yasal Uyaru: Bu sayfadaki yazılar bilgilendirme amaçlı olup, Türkçe’ye çevrilmiştir. Kaynak yazının sonundadır. Gebeliko.com herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Denemek istiyorsanız, kutuda belirtildiği gibi Mucinex Expectorant veya Guaifenesin Extended-Release 600 mg tablet. Ya da günde üç kez iki çay kaşığı sade Robitussin balgam söktürücü (ekstra harf olmadan) veya genel bir sürümünü alın. (Antihistaminikler veya dekstrometorfan gibi öksürük baskılayıcılar gibi başka aktif bileşenlerin bulunmadığından emin olmak için etiketleri kontrol edin. Bunlar, servikal sıvı dahil olmak üzere mukusu kurutabilir.)

Yumurtlamayı beklemeden yaklaşık dört gün önce ilacı almaya başlayın ve servikal sıvınız kuruduktan bir gün sonrasına kadar devam edin.

Kaynak: https://www.babycenter.com/404_can-taking-cough-syrup-help-me-conceive_1336322.bc

“Hamile Kalmak için En iyi Alternatif Tedaviler” üzerine 2 yorum

Yorum yapın