Hametan Sivilceye İyi Gelir mi? Ayrıntılı Anlatım

Hametan Sivilceye İyi Gelir mi? sorusu son günlerde internette en çok aranan sorgular arasında. Hametan siyah nokta giderir mi, sivilceleri kurutur mu, sivilce izlerini giderir mi? Tüm bu soruların cevabı yazımızda.

Hametan Sivilceye Iyi Gelir mi?
Hametan Sivilceye Iyi Gelir mi?

Hametan Krem, yaygın cilt problemlerinde oldukça etkili olan uygulanabilir bir ilaçtır. Hametan Krem,  siyah nokta giderici olarak da kullanılabilir. Doğal kremlerin düzenli kullanımı sadece sivilceleri tedavi etmekle kalmaz aynı zamanda sivilce ve siyah noktaların oluşmasını da engeller. Ayrıca kızarıklıklara ve sivrisinek ısırıklarına uygulayarak cildin kısa sürede kendini onarmasına yardımcı olur. Hametan Krem ‘in en etkili olduğu önemli tedavilerden biri sivilce kuruluğu ve sivilce izlerinin giderilmesidir. Hametan kortizon içermeyen bir ilaçtır.

 

Hametan sivilce kurutur mu?

 

Eski çağlardan beri eczanelerde satılan bu krem, yağlı yapısından dolayı iki farklı formda karşımıza çıkıyor. Hem pomat hem de krem ​​​​formlarında mevcuttur. Hametan Pomad kremden biraz daha yağlı yapıya sahip bir kremdir. Dermatologların Hametan’ı sürekli reçete etmesinden de anlayacağınız üzere çoğu sorun için uygun bir kremdir. Bu kremin etkin maddesi Hamamelis viridiana’dır. Sivilceleri kurutma işlevi olan bu kremin en çok kullanım amacı sivilce izlerini geçirmektir. Kuruttuğu sivilcelerin izlerini de yok etmeye yaramaktadır. Kremi ince bir tabaka halinde sürmelisiniz.

 

Hametan Krem bebeklerde pişik gibi cilt problemlerini tedavi eder. Bikini bölgesine kesinlikle hametan krem ​​ve pomatlar sürülmemelidir. Hametan Krem günde bir kez göz çevresine sürülebilir ancak kremi gözünüze değdirmemeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Hametan Krem kuruluğu ve çatlamış dudakları iyileştirebilir. Sivilceler ve bu sorunların tedavilerin de kullanılabilir.

 

Hametan Krem Sivilceye Nasıl Uygulanır?

 

Hametan krem ​​dermatoloğa danışılarak cilde sürülmelidir. Çünkü farklı cilt tiplerimiz vardır. Bu nedenle, amaç dışı kullanım cilde zarar verebilir. Uygulama öncesi cilt jel ile temizlenmeli ve kuru cilde uygulanmalıdır. Cildiniz hametanı emene kadar nazikçe ovalamanız gerekir. Cilt kremi emdikten sonra ovmayı bırakabilirsiniz. Bir uzmana danışmadan kullanılırsa çeşitli cilt problemleri ortaya çıkabilir. Hametan Kremi uygulamadan önce kesinlikle cildinizi ve etkilenen bölgeleri iyice yıkayınız. Sadece parmak ucunuza gelecek kadar bir krem almalısınız. Fazlasını kullanmaya gerek yoktur. Ovalamayı bıraktıktan sonra cildinizi kapatmanıza gerek yoktur. Krem sürüldükten sonra günlük hayata kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Ayrıca Hametan krem hakkında daha fazla bilgi almak için Hametan Krem Ne İşe Yarar? Hametan Krem Evde Kullanımı! Hametan Farkları isimli makalemize de göz atabilirsiniz.

Yorum yapın