Fito Kremin Cilde Faydaları! Fito Krem Nasıl Adım Adım Kullanımı – Fire Krem İşe Yarıyor Mu?

Fito krem günümüzde cilt hücrelerinin yenilenmesini gerektiren çeşitli doku rahatsızlıklarında kullanılan etkili bir ilaçtır. Günümüzde çeşitli cilt rahatsızlıkları için tercih edilen bu kremin içeriğinde yer alan etkin maddeleri ile faydaları kısa sürede görülmektedir. Triticum Vulgare sulu ekstresi ve etilenglikol monofenil eter etkin maddesinin yanı sıra setil alkol, lavanta gibi yardımcı maddelere de yer verilmiştir. Güçlü içeriği ve kullanım kolaylığı ile günümüzde çeşitli cilt rahatsızlıklarının giderilmesinde tercih edilmektedir.

Ciltteki lekelerin giderilmesi ve aynı zamanda sivilce gibi istenmeyen birçok cilt sorunun ortadan kaldırılmasını sağlamasıyla Fito krem kullanılabilir. Kullanma talimatlarında yer alan etkilere göre güçlü bir içeriğe sahip olduğu görülen Fito krem doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Aşırı ve bilinçsiz kullanımı ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Fito Krem Nedir, Ne İşe yarar?

Fito krem, 6 gr Triticum Vulgare sulu ekstresi ve 0.4 g etilenglikol monofenil eter etkin maddesine sahip bir ilaçtır. 40 gramlık tüpte sunulan beyaz ve yumuşak bir kremdir. Cilt hücrelerinin yenilenmesini gerektiren deri dokusu rahatsızlıklarının bölgesel tedavisinde kullanılmaktadır. Özellikle ciltte şekil bozukluğu yaratan değişimlerde ve yararlarda kullanımına sık rastlanmaktadır. Etkin maddelerinin yanı sıra yardımcı maddeler arasında setil alkol, lavanta ve koriander esansları yer almaktadır.

Fito kremin başlıca kullanım alanları şöyledir:

 • Varikoz ülserleri,
 • Radyodermatit,
 • Fistüller,
 • Uzun süre yatmaya bağlı oluşan yatak yaraları,
 • Çatlaklar,
 • Ekzama ve sedef benzeri belirtilerde,
 • Her derecedeki yanıklar ve kapanmayan yaralar,
 • Mesleki nedenlere bağlı oluşan cilt rahatsızlıkları,
 • Soğuk nedeniyle oluşan çatlaklar,
 • Karın çatlakları,
 • Kozmetiklerin oluşturduğu lezyonlar,
 • Meme başı çatlakları,
 • Sünnet,
 • Epizyotomi vb.

Fito krem aynı zamanda çeşitli ameliyat sonrası dönemde yara iyileşmelerinde de tercih edilen bir kremdir.

Fito Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Fito Krem Yan Etkileri Nelerdir

Sayısız cilt problemlerinin iyileşmesinde kullanılan Fito krem, yanlış dozda ve bilinçsiz kullanımında ciddi sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Diğer tüm ilaçlarda olduğu gibi Fito krem kullanımında da bazı yan etkiler görülebilecektir. Fito krem kullananlar tarafından ortaya çıkan yan etkileri kısaca şöyle özetlenmektedir:

 • El, ayak, bilekler, yüz ve dudakların şişmesi,
 • Ağız ve boğazın yutmayı ve nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmesi vb.

Görülecek bu tür yan etkiler ciddi sonuçlar doğurabilir. Özellikle krem içeriğine yönelik alerjik reaksiyonlar gösteren kişilerin en kısa sürede bir sağlık kuruluşuna başvurması önerilmektedir. Bu yan etkilerden biri veya birkaçının görülmesi ya da farklı yan etkiler oluşması halinde uzman ilacı kullanmayı bırakarak en yakın sağlık kuruluşuna gidilmesi tavsiye edilir.

Fito Krem Yüze Sürülür Mü?

Fito krem, beyaz renkli ve yumuşak yapısıyla vücudun her yerine olduğu gibi yüz bölümüne de sürülebilir. Ancak yüze sürülmesi gereken bir durumun ortaya çıkmış olması gerekmektedir. Kremin problemli bölgeye en az 2 defa sürülmesi önerilmektedir. Doktor tavsiyesi olmadan güçlü etken maddeleri nedeniyle Fito krem kullanımı tavsiye edilmez. Kremi ilgili bölgeye sürdükten sonra hafif ovalayarak iyice yedirmek gerekmektedir.

Fito krem prospektüs içinde yer alan kullanım talimatlarına göre doktor önerisi sonrasında rahatlıkla kullanılabilir. Yüz başta olmak üzere Fito kremin etkin maddelerinin iyi geleceği cilt dokusuna sürülebilir. Cildin birçok farklı noktasında kullanımı uygundur.

Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Fito krem basit bir kullanıma sahiptir. Günde en az 2 defa ortaya çıkan rahatsızlıkların derecesine, yayılımlarına ve durumlarına göre hafifçe masaj yapılarak uygulanır. Spatül ve başka bir uygun alet kullanılarak yara bölgesine sürülebilir. Gazlı bez ile kapatıldıktan sonra bezin krem ile sıvanması önerilir. Bu yöntem ile uygulamanın yumuşaklığı da korunmuş olacaktır. Sonrasında yeniden ilaç uygulamasında yaralı bölgenin aksi özellikle belirtilmediği durumlarda bir önlem olarak temiz ve mikropsuz su ile yıkanması gerekecektir.

Krem tamamen suda çözünme özelliğine sahiptir. Fito kremin temel kullanımı cilt üzerine sürülerek uygulanmasıdır. Doktor önerisine göre antipetik ve antibiyotik içeren diğer ürünlerle birlikte kullanımı da mümkündür.

Fito Krem Ne Zaman Kullanılır?

Fito kremin çocuklarda ve yaşlılarda kullanımına ilişkin herhangi bir kısıtlama olmamasına karşın sadece doktor önerisine göre kullanılmalıdır. Fito kremin etkin veya yardımcı maddelerine aşırı duyarlılığı bulunan kişilerin Fito krem kullanması tavsiye edilmez. Fito krem, cilt hücrelerinin yenilemesini gerektiren deri dokusu rahatsızlıklarının hemen hemen tümünde bölgesel tedavisinde kullanılmaktadır.

Cilt üzerinde meydana gelen çizik, çatlak, yaralana ve yanık gibi hafif yararlanma durumlarında tedavi amaçlı Fito krem kullanımı mümkündür. Fito krem yanık başta olmak üzere diğer birçok cilt sorunu için kullanılır. Kullanım talimatlarına uyularak sadece tavsiye edilen miktarda ve dozlarda Fito krem kullanılması gerekecektir. Günümüzde çeşitli cilt rahatsızlıkları için yaygın olarak Fito krem kullanılmaktadır.

Fito Krem Göz Çevresine Sürülür Mü?

Fito Krem Göz Çevresine Sürülür Mü

Göz çevresi başta olmak üzere vücudun hassas bölgelerinde Fito krem kullanılacaksa az miktarda ve tedbirli şekilde uygulanmalıdır. Hassas ve ince olan bölgelerde Fito krem kullanımı çeşitli zararlara yol açabilir. Bu tür zararlarla karşılaşmamak için göz çevresine uygulanırken dikkatli olmanız gerekmektedir. Yüzde meydana gelecek çeşitli cilt problemlerine karşı etkili sonuçlar vermesiyle Fito krem bu bölgelerde de yaygın olarak kullanımına rastlanan bir ilaçtır.

Cildin birçok farklı noktasında rahatlıkla kullanılan Fito krem, ciltte meydana gelen rahatsızlıkların tedavisinde etkili sonuçlar vermektedir. Fito krem sivilce gibi birçok önemli problemin giderilmesinde de kullanılabileceği için yüz çevresinde kullanımına da çok sık rastlanmaktadır. Bu tür bölgelerde kullanımında aşırı doz uygulamalardan kaçınılmalıdır. Fito krem sadece tavsiye edilen miktarda ve sürelerde uygulanmalıdır.

Fito Krem Kimler Kullanmalıdır?

Fito krem, içindeki etkin ve yardımcı maddelere aşırı hassasiyet bulunan kişiler tarafından kullanılamaz. Topikal kullanım için öngörülen tüm ürünlerin kullanımı, özellikle de uzun süreli uygulamlarda, bazı hassasiyeti artırıcı etkilerde bulunabilir. Böyle durumlarda tedavi kesilir ve gerekli hallerde uygun bir tedavi uygulanır. Hamilelerin ve emziren kadınların Fito krem kullanmadan önce doktoruna danışması önerilmektedir.

Yaşlılarda ve çocuklarda Fito krem kullanımına dair bir kısıtlama bulunmamaktadır. Sayılan kapsam dışında kalan ve doktor tarafından uygun görülen herkes tarafından Fito krem kullanılabilmektedir. Fito krem yan etkileri görülmemesi için sadece uzman hekim tavsiyesi ile ilgili cilt problemleri için Fito krem kullanılması tavsiye edilmektedir.

Fito Krem Fiyatı Ne Kadar?

Fito krem piyasadaki muadillerine göre çok daha uygun fiyatları ve etkili özellikleriyle öne çıkmaktadır. Bu özellikleriyle de yaygın olarak doktorlar tarafından Fito krem birçok cilt rahatsızlığının tedavisi için hastalara önerilmektedir. Kremi kullanmadan önce prospektüsünde yer alan kullanma talimatlarına ve doktor tavsiyelerine uyulması son derece önemlidir.

Yaygın kullanım alanına sahip Fito krem, birçok cilt sorunun tedavisinden tercih edilebilir. Fito krem fiyat listesi birçok etkene göre değişiklik gösterecektir. Fito krem ayrıca SGK tarafından ödeme kapsamında yer alan bir ilaçtır. Doktor tarafından yazılan Fito krem eczanelerden ücretsiz olarak alınabilir. Bunun dışında diğer kullanımlarda ise yine eczanelerden Fito krem uygun fiyatlarla satın alınabilir.

Fito Krem kullananlar yorumlar yazımızı da mutlaka okuyun.

Yorum yapın