Doğum yapmadan önce yapmanız gereken 5 şey

Doğum yapmadan önce yapmanız gereken hazırlıklar nelerdir? Doğum öncesi hazırlık nasıl yapılır? Doğum için yapılması gereken hazırlık listesi, Doğum yapmadan hamilelerin yapması gereken hazırlıklar nelerdir?

Doğum yapmadan önce yapmanız gereken 5 şey;

  • Evinizi temizletin.
  • Doğum sonrası için yemek hazırlayın yada hazırlatın.
  • Kendinizi biraz şımartın.
  • Biraz eğlenin, doğum stresinizi azaltın.
  • Bebeğinizin kontrolleri ve aşıları için bir doktor yada hastane belirleyin.

Doğum yapmadan önce yapmanız gereken 5 şey; Evinizi temizletin

Bir internet sitesinde yapılan araştırmaya göre hamile olan kişilerin 1/3’ü (üçte biri) doğum sonrasında evlerinin temizlenmiş olmasını istediklerini belirttiler. Bu işlemi genellikle hamile olan anne adayının eşi yada yakınları yapmaktadır. Özel bir temizlik şirketi yada personeli ile de anlaşılabilir.

Doğum sonrası için yemek hazırlayın yada hazırlatın

Bir yemek pişirmek, muhtemelen yeni doğan günlerin başında zamanınız olan son şey olacaktır. Önceden plan yapın ve dondurucuyu stoklayın. Yurt dışı kaynaklı yapılan bir araştırmaya göre; hamile annelerinin yüzde 28’i doğum sonrası için beslenme programı yapılmasını istiyor.

Biraz eğlenin, doğum stresinizi azaltın

Kadınlardan Tavsiyeler, doğum öncesinde geçireceğiniz güzel ve keyifli anlar ile doğuma, psikolojik olarak daha rahat girebilirsiniz. Annelerin dörtte birinden fazlası doğum yapmadan önce bir masaj ya da kaplıca tedavisi almak istediklerini söyledi.

Biraz eğlenin, doğum stresinizi azaltın

Kısa bir süre için romantizm için son şansınız olabilir. “Doğumdan önce kesinlikle kendiniz ve eşiniz için zaman ayırın,” diyor bir anne. Eşinizle yada tek başına yapabileceğiniz, sizi yormayacak aktiviteler bulabilirsiniz. Bu sizi hem eğlendirecek hemde doğum öncesi stresinizi azaltmaya yardımcı olacaktır.

Bebeğinizin kontrolleri ve aşıları için bir doktor yada hastane belirleyin.

Doğum sonrası, hangi doktora yada hastaneye gideceğinizi önceden belirleyiniz. Doğum sonrası, bebeğiniz için doktor randevusu almakla uğraşmamak için doğum öncesinde, bir plan belirleyin.

Okumak isteyeceğiniz gebelik ile ilgili yazılar:

Instagram hesabımızı takip edin! Instagram/Gebeliko

Yorum yapın