Buscopan Günde Kaç Tane İçilir?

Buscopan günde kaç defa içilir? Buscopan aç mı yoksa tok olarak mı kullanılır, Buscopan çok içilirse ne kadar zarar verir gibi soruların yanıtu yazımızda.

Ayrıca konu hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için Buscopan Hapı Nedir? Buscopan Ne İçin Kullanılır? isimli yazımızı da okuyabilirsiniz.

Buscopan Günde Kaç Tane İçilir?
Buscopan Günde Kaç Tane İçilir?

Yetişkinler için günde 3 defa 1-2 tablet alınız. Buscopan film kaplı tablet gerekiyorsa, 12 yaş ve üzerindeki çocuklar günde 3 kez 1 ila 2 tablet alabilir. Toplam günlük doz 6 tableti( 6 adet hap) geçmemelidir. Maksimum günlük dozu aşmayınız ve bir sonraki tableti en az 8 saat sonra almalısınız. Buscopan Plus’ı doktor onayı olmadan 3-5 günden fazla kullanmayınız. Alkol kullananlarda karaciğer zehirlenmesi riski sebebi ile günlük parasetamol dozu 2000 mg’ı geçmemelidir.

 

Aldıktan sonra doğrudan kana karıştığı için etkisi kısa sürede ortaya çıkar. Bu nedenle, istenmeyen bir durum meydana geldiğinde derhal tıbbi yardım almak önemlidir. Buscopan kullanıyorsanız, tıbbi önemli bir durumunuz varsa doktorunuzu önceden bilgilendiriniz. Yetişkinler ve 12 yaş ve üzerindeki çocuklar için önerilen günlük doz, doktor tarafından aksi belirtilmedikçe günde 3 kez 1 ila 2 tablettir. Toplam günlük doz (2 saat) 6 tableti geçmemeli ve bir sonraki doz (gerekirse) 8 saat içinde alınmalıdır. Buscopan Plus’ı yalnızca doktorunuzun size söylediği şekilde kullanınız. Yetişkinler günde üç kez Buscopan Plus 1 ila 2 tablet alır. Buscopan Plus film kaplı tablet kullanılması gerekiyorsa 12 yaş ve üzeri çocuklar günde 3 defa 1-2 tablet alabilirler.

 

Buscopan Nasıl Kullanılır Aç Mı Tok Mu?

Buscopan’ın yiyecek veya içecek ile etkileşime girdiğine dair bir kanıt yoktur. BUSCOPAN aç karnına veya yemeklerle birlikte alınabilir. Buscopan Plus, antispazmodikler ve analjezikleri birleştiren bir ilaç grubuna aittir. Her bir film kaplı tablet, etkin madde olarak 10 mg hiyosin-N-butil bromür ve 500 mg parasetamol içerir. 20 adet film kaplı tablet içeren blister ambalajda satılmaktadır. Eczanede satılan bu ilaç reçete ile hastalara verilmektedir.

 

Buscopan Çok İçince Ne Olur?

Buscopan normal dozlarda alındığında tedavi edici özellikleri devreye girerken, fazla dozda alındığın da hayati tehlikelere yol açabilir. Normal doz da alındığında sindirim sistemini rahatlatmaya yardımcı olur. Mide, mesane, bağırsak, idrar yolları ve safra yollarındaki ani veya şiddetli kas spazmlarını ve ağrıları hafifletir. Fazla dozda alındığında ise kasların işlevini kaybetmesine neden olur.

Yorum yapın