Boş Gebelik

Boş Gebelik, tıpta “anembriyonik gebelik” diye adlandırılır. Boş Hamilelik belirtileri, Boş Gebelik nedenleri ve bir çok bilgiyi sizler içinderledik.

Boş Gebelik nedir?

Boş Gebelik; gebelik kesesinin geliştiği, ancak embriyonun oluşmadığı erken bir hamilelik şeklidir.

Boş Gebelik, Normal bir hamilelikte, sperm yumurtlamadan kısa bir süre sonra yumurtayı döller. Birkaç saat içinde bu döllenmiş yumurta bölünmeye başlar, önce iki hücre, daha sonra dört, sonra sekiz vb. Yaklaşık 10 gün sonra, büyüyen hücre kümesi bir embriyo oluşturur ve bir gebelik kesesinin içine uterusa yerleştirir.

Boş hamilelik, İmplantasyon plasentanın gelişmeye başlamasını ve hormon seviyelerinin (evde hamilelik testinde tespit edilenler dahil) büyümeye başlamasını sağlar. Önümüzdeki birkaç hafta boyunca, embriyo büyümeye devam eder ve – hamileliğin 6. haftasında veya yumurtlama ve gübrelemeden yaklaşık bir ay sonra – ultrasonda birkaç milimetre lekesi olarak görülebilir.

Boş Gebelik, Bununla birlikte, bazı durumlarda, bu ilk birkaç hafta boyunca bir şey gelişmeyi durdurur. Döllenmiş bir yumurta hiçbir zaman embriyoya dönüşmez, yine de rahme implante olur. Ya da bir şey bir embriyonun rahim içine yerleştirildikten sonraki ilk günlerde büyümesini durdurur. Her iki durumda da, doktorlar hamileliğin 8. haftasında bir ultrasonda sadece boş bir gebelik kesesi görebilir ve embriyo (veya fetal kutup – embriyonun ilk belirtisi yok) göremezlerse boş gebelik tanısı koyacaktır.

Boş Gebeliğin nedenleri nelerdir?

Boş Gebeliğin nedenleri nelerdir? 2007 yılında, araştırmacılar yaklaşık yüz bligh’lu yumurtadan alınan genetik materyali analiz ettiler  ve üçte ikisinden fazlasında anormal kromozomlar (gen içeren tüm insan hücrelerindeki yapılar) bulundu. Birçok durumda, yumurtaların veya embriyoların hepimizin sahip olması gereken 46 kromozomdan ziyade ekstra kromozomu vardı veya bir kromozomu eksikti.

Boş Gebeliğin nedenleri nelerdir? Bunun anlamı, bu döllenmiş yumurtaların maalesef bir embriyoya dönüşecek doğru genetik materyal karışımına sahip olmaması ve gelişmeye devam edememesidir. Diğer durumlarda, tam kromozom kopyaları veya delesyonları yerine genetik mutasyonlar muhtemelen anembriyonik gebeliklerden sorumludur.

Nihayetinde, diğer düşükler gibi blighted bir ovum, gebeliğin tam olarak doğru gitmeyen biyolojik sonu. Bu, sizin veya eşinizin buna neden olacak hiçbir şey olmadığı ve bunun olmasını önlemek için yapabileceğiniz herhangi bir şey olmadığı anlamına gelir.

Boş Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

Boş Hamilelik Belirtileri; de Döllenmiş yumurta büyümeyi bıraktıktan sonra bile, yumuşatılmış bir yumurta normal bir hamileliğe benzer. Çünkü vücut – uterusa bir şey implante eden – orada büyüyen bir embriyo varmış gibi davranmaya devam edebilir, hormon üretebilir ve erken gebelik belirtilerine neden olabilir. 

Boş Gebeliğin Belirtileri; Bu, sonunda anembriyonik bir hamilelik yaşadıklarını öğrenen birçok insanın hala pozitif gebelik testleri geçirdiğini ve sabah bulantısı, boğaz ağrısı ve şişkinlik gibi belirtiler yaşadığını gösterir. Ancak birkaç daha az normal işaret olası bir blighum ovuma işaret edebilir:

  • Boş Hamilelik de Adet kanamanız, döneme benzer (bazı kanamalar hamileliğin başlarında normal olabilir, ancak ağır kanama sağlık uygulayıcınızı görmek için bir gezi yapmaya değer)
  • Boş Gebelik, Şiddetli kramp (bu, ektopik gebelik de dahil olmak üzere diğer gebelik komplikasyonlarına da işaret edebilir , bu yüzden kontrol ettiğinizden emin olun)
  • Boş Gebelik Amniyotik kese gösteren ancak embriyo içermeyen bir ultrason
Yorum yapın