Çocuklarınızı Boku No Pico Videolarından Uzak Tutun!

Boku No Pico videolarının çocuklar için birçok zararı bulunuyor. Anime türündeki bu dizinin çocukların zihinsel ve psikolojik gelişimlerine olumsuz etkide bulunduğu Dünya çapında birçok uzman tarafından belirtiliyor. Çocuklarınızın sağlıklı bir düşünce ve ruh dünyasına sahip olabilmesi için onları Boku No Pico videolarından uzak tutmamız gerekiyor.

Boku No Pico Nedir?

Boku No Pico anime türünde piyasaya sürülmüş Japon orijinal video animasyonu (OVA) hentai dizisidir. Hakkında yapılan yorumların büyük bir bölümü dünyanın ilk shotacon animesi olduğudur. Son dönemde sosyal medya ve internet gündeminde popülerlik kazanan dizi, kısa sürede dünya genelinde geniş bir kitle tarafından takip edilmeye başlamıştır. Yönetmenliğini Katsuyoshi Yatabe’nin yaptığı ve Takayama Katsuhiko tarafından yaratılan hentai türündeki dizi, manga, bilgisayar oyunu ve müzik video albümü ile piyasada kendine ciddi bir yer edinmiştir.

Anime türünde yapımları sevenler arasında da ciddi bir tartışma yaratan dizi özellikle konusu ve sahneleriyle animeseverleri ikiye ayırmıştır. Boku No Pico ayrıca birçok izleyici tarafından konusu itibariyle sürükleyici olarak yorumlanmıştır.

Boku No Pico Konusu Nedir?

Boku No Pico konusu birçok kesim tarafından uygunsuz bulunmaktadır. Pico adlı kadınsı bir çocuğun yaz aylarında büyükbabasının kafesinde çalışırken karşılaştığı kişiler ile yaşadığı cinsel ve duygusal ilişkileri konu edinmektedir. Tüm karakter tasarımları Saigado tarafından yapılan Boku No Pico dizisi karakterleri ise şunlardır:

  • Pico
  • Tamatsu
  • Ojisan
  • Chico
  • Oneesan
  • CoCo

Söz konusu dizi Pico adında kadınsı bir çocuğun yaz tatilinde büyükbabasının kafesinde çalışırken kurduğu yeni arkadaşlıklar ve ilişkileri konu edinmektedir. Onu kız olduğuna ikna ederek adeta baştan çıkaran Tamotsu adında bir adamla tanışmasının ardından hayatı büyük ölçüde değişmiştir.

Eylül 2006’da yayınlanan ilk bölümünün ardından ikinci bölümünde ise bu kez farklı bir konu işlenmektedir. Baş kahraman Pico bu defa bir derede çıplak yüzen Chico adlı bir çocukla tanışır. Chico’nun evine giden ikili daha sonra Chico’nun kız kardeşini uygunsuz bir halde gözetlemeye başlar. Pico’nun Chico’ya erkeklerin de seks yapabileceğini söylemesinin ardından ikisi arasında cinsel ilişki yaşanır.

Boku No Pico dizisinin yayınlanan her bölümünde farklı bir olaya vurgu yapılmaktadır. İzleyicilerin büyük bölümü uygunsuz sahneleri nedeniyle sert eleştirilerde bulunmuştur. 18 yaşından küçüklerin izlemesi önerilmemektedir.

Boku No Pico Kaç Bölüm?

Boku No Pico bölümleri ilk kez 7 Eylül 2006 yılında yayınlanmaya başlamıştır. Pico adlı bir bir çocuğun cinsel kimliğini bulmasını ve ilişkilerini konu eden dizi 3 bölümden oluşmaktadır. İlk bölümünün yayınlanmasının ardından Boku No Pico 2. bölümü 19 Nisan 2007 tarihinde yayınlanmıştır. İkinci bölümünün 18 yaşından küçük izleyiciler için uyarlanan ‘’Pico: My Little Summer Story’’ adlı bölümü ise 11 Kasım 2007’de yeniden yayınlanmıştır. Takip eden yaklaşık bir yıl sonrasında 9 Ekim 2008 yılında ise ‘’Pico & CoCo & Chico’’ adıyla dizinin üçüncü ve son bölümü izleyicileriyle buluşmuştur.

Üç bölümden ve içerik için düzenlenen ilk bölümün versiyonlarına sahip bir manga, bilgisayar oyunu ve müzik video albümünden oluşan Boku No Pico, her bölümü Katsuyoshi Yatabe tarafından yönetilmiştir. Soft on Demand tarafından DVD’de ilk bölümünün yayınlanmasının ardından kısa sürede büyük bir popülerlik kazanmayı başarmıştır.

Boku No Pico İzleyici Yorumları

Boku No Pico yorumları dizinin gösterdiği uygusuz sahneler ve başlı başına eleştirilerin hedefi olan konusu yüzünden genel anlamda kötüdür. Birçok izleyici tarafından önerilmeyen dizi, sadece Japonya’da değil dünya genelinde de ciddi bir eleştiri almıştır.

Shotacon, hentai türünün dünya üzerindeki ilk örneği olduğu ifade edilmektedir. Piyasaya çıktığı ilk dönemde erkek izleyicilere yönelik pazarlanmıştır. Ancak Boku No Pico daha sonra çok sayıda farklı yaş gruplarında kadın ve erkek izleyici kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Büyük oranda yorumları olumsuz yönde olan dizi birçok izleyici tarafından özellikle 18 yaşından küçük izleyicilere önerilmemektedir.

Yorum yapın