Bebek Bakıcı Referans Kontrolü Nasıl Yapılır?

Bebek Bakıcı

Evdeki bebek bakıcı konusu hayatımızın merkezindeki en önemli süreçtir. Bu sürece girmeden evvel herkes doğru bir bakıcı ile başlayıp yıllar sorunsuz bir birliktelik yaşamak ister. Tam da bu noktada bakıcı seçimi yaparken atlanmaması gereken en önemli detay olan bebek bakıcı referans nasıl kontrol edilmelidir? Hakkında hazırladık. İlk kuralımız bakıcı hizmetini ne için almamız gerekiyor? Yani bebek bakıcı mı çocuk bakıcı mı hasta yaşlı bakıcı mı ihtiyaç duyduğunuz ne tür bakıcı ise bakıcı o şekilde referansa sahip olmalıdır. Örneğin yaşlı bakıcılığı yapmış birini bebek bakıcısı işi alamazsınız.

Yaşlı bakımı yapmış birisinin bebek nasıl bakacağım meçhuldür bu kadar önemli bir beklenti şansa bırakamazsınız bebek bakıcısının muhakkak referansları olmalıdır. Veya hasta bakımı yapacak kişinin daha önce hasta bakımı referansına sahip olması gerektiği gibi bakıcı referansını aramadan önce soracağınız soruları düşünün. Liste yapın referans almak için aradığınızda o anda aklınıza soracaklarını gelmeyebilir ve referansı tekrar rahatsız etmek ister bilirsiniz.

Bu nedenle bu konuyu düşünerek sorular hazırlamalısınız. Bu şekilde aklınıza takılan her şeyi aydınlatmış olursunuz. Aslında bu soruları sorarken hem kendi kriterlerinizi hem de olmazsa olmaz önceliklerinizi belirleyerek hazırlamanıza fayda vardır.

Bebek Bakıcı Referans Kontrolü Yaparken Neler Sorulmalıdır?

Ne kadar süre çalıştığını sorabilirsiniz. Uzun süreli çalışmış olması istikrar açısından çok önemlidir. Referansı alırken hastanızın çocuğunuzun veya bebeğinizin koşullarında çalışmış mı? Sormalısınız.  Örneğin; yeni doğan bebek bakıcısı referansı ise daha önceden yeni doğan bebeği olan aile referansı almak gibi veya Alzaymır hastası için bakıcı arıyorsanız.  Daha önce alzaymır hastası bakmış hasta bakıcı referansı aramalı.

Buna göre de beklentilerinize uygun olarak çalıştığı aileye bütün sorularınızı sorarsanız örneği bebeğinizi kaç aylıktan aldı bebeğin ek gıda süreci bebeğin kaliteli zaman geçirmesi verilen kuralları.

Uygulama noktasında başarısı gibi sorularınızı sorabilirsiniz. Diğer sorularınıza gelince bakıcının bir karakter olup olmadığını iş disiplini aile yapısını gündüzü bir bakıcı ise işe geliş gidiş saatlerinde sıkıntı yaşayıp yaşamadıklarını sorabilirsiniz.

Yatılı bir bakıcı için soracağınız sorular ise izin günlerinde ve seyahatlerde sıkıntılı bir durum yaşayıp yaşamadıklarını sorabilirsiniz. Bakıcının çalışırken hangi onlukları aldığını ve üretildiğini başarılı veya başarısız olduğu konuları sorabilirsiniz. En önemli sorulardan biri ise güven konusunda bir sıkıntı yaşayıp yaşamadığıdır. En son olarak da tavsiyemiz neden işten ayrıldı? Bu nedeni araştırmanız ve sormanız çok önemlidir. Sevgili bakıcı arayan aileler bakıcı referansı nasıl kontrol edilir? Konusunu ele aldık. Yukarıda saydığımız sorular ve bu sorulara ek olarak sizin için önem teşkil eden şeyleri sorarak kontrol edebilirsiniz.

Instagram hesabımızı takip edin! Instagram/Gebeliko

“Bebek Bakıcı Referans Kontrolü Nasıl Yapılır?” üzerine 2 yorum

  1. Çocuklarımızı emanet ettiğimizi bakıcıları seçmek de ayrı bir sorun, kime güveneceğimizi şaşırdık.

    Cevapla
Yorum yapın