Bakan Koca Uyardı; Vaka Sayıları!

Bakan Koca Uyardı; Türkiye’de COVID-19 vaka sayılarını yeniden artış göstermeye başladı. Kamu ve üniversite hastanelerindeki servislere hasta yatışı da hızlandı. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, halkı hijyen, sosyal mesafe konularında uyardı.

Bakan Koca Uyardı; Vaka Sayıları Artıyor!

Bakan Koca, şu uyarılarda bulundu, “Dünkü vaka tablomuz, salgının ciddiyetini koruduğu gerçeğiyle hepimizi yüzleştirdi. Geri adım atmayacak kadar güçlü ve tedbirlerde deneyimliyiz.

Başladığımız gün, yarın için güven verici bir gün olsun.Virüs, bazı dış yüzeylerde bir süre canlı kalıyor. Virüs bulunan bir yüzeye elinizle dokunduğunuzda, elin ağız ve burunla teması hastalığa yol açar.

Sosyal Mesafe Kuralına Uyalım!

Mesafe kuralına uymayıp, bir de el sıkışırsak virüse fırsat tanımış oluruz. Tokalaşmayalım. Bugünlerde dostça olan tokalaşmamaktır. Bakan Koca, yine geçtiğimiz günlerde COVİD-19 tanısı almış bir hastanın sağlık çalışanları tarafından Yoğun Bakım servisine taşınırken bir fotoğrafını paylaştı.

bakan koca uyardı sosyal mesafe
sosyal mesafe

Bakan Koca’dan Fotoğraflı Uyarı

Bakan Koca, “Paylaştığım fotoğraf, günceldir. Bugün ziyaret ettiğimiz ve sadece COVID-19 hastalarının kabul edildiği Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nde çekilmiştir” dedi. (BSHA)

bakan-koca-uyardi-vaka-sayilari
vaka-sayilari

Gebelik ile ilgili okumak isteyeceğiniz öne çıkan yazılar:

Hakkında Gebeliko

Gebeliko.com; Hamilelik, annelik ve kadınlara sağlık bilgileri, en güncel sağlık haberleri ve kişisel bakım önerileri sunar...

Kontrol Edin

Anneden Bebeğe Coronavirüs Taşınıyor Mu?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Ayşe Deniz Şimşir, “Gebelerde gebeliğe bağlı fizyolojik değişiklikler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir