Arveles Neye İyi Gelir? Detaylı Anlatım

Arveles neye iyi gelir, boğaz ağrısına iyi gelir mi, baş ağrısına fayda eder mi, soğuk algınlığında kullanılır mı, diş ağrısında çözüm müdür? gibi soruların cevabı yazımızda.

Arveles Neye Iyi Gelir?
Arveles Neye Iyi Gelir?


Arveles
, NSAID adı verilen ilaç grubuna ait bir ağrı kesici tablettir. Arveles, kas-iskelet ağrısı, adet ağrısı ve diş ağrısı gibi kısa sürecek ağrıların geçici tedavilerin de kullanılır. Yetişkinlerde kas-iskelet ağrısı, dismenore ve diş ağrısının semptomatik tedavisi için de kullanılmaktadır. ARVELES 25 mg deksketoprofen isimli etken maddeyi içermektedir ve 20 tabletlik kutuda, eczanelerde satılmaktadır.

 

Kadınlarda kas ağrısı, baş ağrısı ve dismenore için fazla tercih edilen bir analjeziktir. Arveles, eczanelerde deksketoprofen 25 mg şeklinde ve 20 tabletlik ambalajlarda satılmaktadır. Antiinflamatuar ilaçlar grubuna aittir. Arveles çiğnemeye uygun değildir, dâhiliye ilacıdır. Arveles, vücutta bulunan tüm uzuvların ağrılarına iyi gelen bir ilaçtır. Bu yüzden sıkça tercih edilir.

 

Arveles Boğaz Ağrısına İyi Gelir Mi?

 

Arveles genel kullanımı olan bir ağrı kesicidir. Grip gibi durumlarda da kullanıldığı için grip ve soğuk algınlığının getirdiği boğaz ağrılarına iyi gelir. Boğaz ağrısının durumuna ve tipine göre de değişiklik gösterse de genel olarak tüm ağrıları hafifletir. Boğaz ağrısı genel olarak grip gibi durumlarda yani kış hastalıklarında ortaya çıkar. Bu durumdan kaynaklı olarak da uzman doktorlar tarafından sıkça reçete edilen bir ilaçtır. Boğaz ağrısı, diş ağrısı, baş ağrısı hatta hafif atak olan migren ağrılarında da işe yaradığı bilinmektedir.

 

Arveles Baş Ağrısına İyi Gelir Mi?

 

Arveles diğer ağrı kesicilere göre daha kuvvetli bir ağrı kesicidir. Baş ağrısına da iyi gelmektedir. Hap ya da iğne şeklinde kullanılabilir. Tablet formu, artrit, romatoid artrit, ankilozan spondilit, adet ağrısı ve diş ağrısı gibi kas-iskelet ağrısı dâhil olmak üzere kısa süreli ağrıyı tedavi etmek için kullanılır. Ampul, ameliyat sonrası ağrı, akut böbrek ağrısı veya bel ağrısı gibi orta ila şiddetli ağrıların tedavilerin de kullanılmaktadır. Arveles uzun süreli kullanım için bir ilaç değildir. Yan etkilerini en az hissettirmesi için etken olan en az dozda kullanılmalıdır ve ağrı kaybolduğunda kesilmelidir. Kabarmanın en yaygın yan etkisi, enjeksiyon bölgesinde ağrı veya kızarıklıktır. Mide bulantıları, karın ağrıları, ishal ve hazımsızlık iki şekilde gelebilir. Migren ataklarının hafif düzeyde olanlarını arveles ağrı kesici içerek atlatabilirsiniz.

 

Arveles Soğuk Algınlığına İyi Gelir Mi?

 

Arveles, antienflamatuar özelliğinden dolayı soğuk algınlığı gibi iltihaplı hastalıklara karşı etkilidir. Antiinflamatuar özelliklere sahiptir. Grip veya soğuk algınlığının neden olduğu yaygın kas ve eklem ağrılarını hafifletir. Nurofen, Theraflu, Ibucold, Nurofen ve Coldaway gibi birçok grip, nezle ilacı ibuprofen içerir. İbuprofenin etki mekanizması, Arveles’teki ketoprofeninkine benzer. Arveles, ibuprofen’den çok daha yan etki riski içerir. Yan etki riski nedeniyle, Arveles makul bir grip ilacı değildir. Arveles soğuk algınlığı olan hastalarda kullanılması uygun görülen bir ilaçtır. Doktorlar genelde ağrı kesici olarak arveles yazarlar.

 

Arveles Diş Ağrısına İyi Gelir Mi?

 

Arveles hafif yapıda ki diş ağrılarına iyi gelmektedir. Dişlerde oluşan apse ve bazı çürükler genelde insanların dişlerinin ağrımasına sebep olurlar. Bu yüzden arveles, diş ağrısına ve ağız/boğaz ağrısına iyi gelir. Günde1 tablet almak yeterlidir.

 

Arveles öncelikle kas-iskelet ağrısı, dismenore, diş ağrısı ve postoperatif ağrı gibi hafif ila orta şiddette ağrı semptomlarını tedavi etmek için kullanılır. Klinik çalışmalarda kusma ve mide bulantısı yapan yan etkileri görülmüştür. En yaygın yan etkiler mide bulantısı, mide rahatsızlığı, ishal ve hazımsızlıktır. Nadir de olsa baş dönmesi yapabilir. Ayrıca, halsizlik, uyuma güçlüğü, kalp çarpıntısı, kabızlık, mide problemleri, ağız kuruluğu, yorgunluk, ateş, halsizlik ve titreme de yapabilir. Çok seyrek olarak gösterdiği reaksiyonlar: alerjik reaksiyonlar, cilt ülserleri, yüz ve boğazda şişme, solunum yollarının daralması, nefes almada zorluk, düşük kan basıncı, hızlı kalp atışı, karaciğer hücrelerinde hasar, kulak çınlaması, cilt ağrısı, kaşıntı ve böbrek sorunları, vücutta ağrılar, sık idrara çıkma. Çok nadiren ışığa duyarlılık oluşabilir.

Arveles hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Arveles Nedir? Arveles Ne İçin Kullanılır? Arveles Ağrı Kesici Mi? isimli makalemizi de okuyabilirsiniz.

Yorum yapın