Arveles Rehberi 2023

Arveles günümüzde en çok kullanılan ağrı kesicilerden biridir. Etkin maddesi deksketoprofen olan Arveles, çeşitli kullanım amaçlarına sahiptir. Bu kullanım hedeflerine göre oluşturulan etkin ve yardımcı maddeleri sayesinde hastaların kısa sürede söz konusu şikayetlerinin azaltılması sağlanmaktadır. Kas ağrıları başta olmak üzere baş ağrısı ve regl sancılarına karşı iyi geldiği bilinmektedir.

Arveles başta olmak üzere günümüzde yaygın olarak tercih edilen birçok ağrı kesicinin etki süresi ve özellikleri değişiklik göstermektedir. Hastalarda ortaya çıkan çeşitli ağrılara karşı Arveles etkili bir ağrı kesici ilaç olarak önerilmektedir.

Arveles 25 Mg Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Arveles, 25 mg film kaplı tablet formunda üretilen ve deksketoprofen etkin maddesi ile birçok yardımcı maddeyi barındıran bir ilaçtır. Mikrokristal selüloz, mısır nişastası, sodyum nişasta glikolat, gliserol distearat, hipromelloz, titanyum dioksit, makrogol 6000, propilen glikol Arveles’in yardımcı maddeleridir.

Beyaz ve yuvarlık, çentikli film kaplı tablet şeklinde bulunur. Tabletler iki eşit parçaya bölünebilir. Klinik özelliklerine bakıldığında ise osteoartrit, Romatoid artrit ve ankilozan spondilit belirti ve bulguların tedavisinde ve akut gut artriti, akut kas iskelet sistemi ağrıları, postoperatif ağrı ve dismenore tedavisi için Arveles kullanılmaktadır.

Arveles Nasıl Bir Ağrı Kesici?

Arveles Nasıl Bir Ağrı Kesici?

Arveles özellikle kas ve iskelet ağrıları ile baş ağrısına yönelik etkili bir ağrı kesicidir. Ayrıca kadınların regl dönemindeki ağrıları için de Arveles etin özellikleri ile kullanılmaktadır. Günümüzde en çok tercih edilen ağrı kesicilerden biri olarak öne çıkmaktadır. Birçok farklı ağrıya yönelik kısa sürede ağrı kesici etkilere sahip olması kullanım alanını yaygınlaştırmıştır. Arveles 25 mg deksketoprofen ve 20 tabletlik kutuların içinde satılmaktadır. Beyaz renkli, film kaplı, yuvarlak ve ortasında çentikli bir yapıya sahiptir. Arveles 25 mg 20 film tablet sayesinde hastaların birçok ağrı şikayetinin ortadan kaldırılması sağlanmaktadır. Bu konuda daha detaylı bilgi için Arveles Neye İyi Gelir? yazımızı da okuyabilirsiniz.

Arveles Ağrı Kesici Kimler Kullanamaz?

Arveles 25 mg ekşi sözlük başta olmak üzere çeşitli platformlarda yer alan kullanıcıların yorumlarına göre kısa sürede etkilerini gösteren güçlü bir ilaç olduğu yönündedir. Arveles, ağrının cinsine ve şiddetine göre erişkinler için önerilmektedir. Arveles kullanılması önerilmeye kişiler ise kısaca şu şekilde sıralanmıştır:

  • Böbrek yetmezliği olanlar,
  • Karaciğer yetmezliğine sahip kişiler,
  • Çocuklarda,
  • Yaşlı hastalarda (en düşük doz ile doktor kontörlüyle önerilebilir),
  • Hamile ve emziren kadınlarda kullanımı önerilmez.

Arveles çoğu zaman ağrı kesici olarak zararsız bir ilaç gibi görülse de içeriğinde yer alan güçlü etkin maddeleri bu ilacın yanlış veya aşırı doz kullanımında ciddi sağlık sorunlarına ve yan etkilere neden olabilir. Arveles 25 mg kaç yaş için uygunsa sadece o kişiler tarafından tavsiye edilen dozda kullanılmalıdır.

Arveles Boğaz Ağrısına İyi Gelir Mi?

Kas ağrıları ve baş ağrısı başta olmak üzere vücudun farklı bölümlerinde ortaya çıkan ağrılara karşı Arveles güçlü bir ağrı kesici olarak kullanılmaktadır. Şiddetli boğaz enfeksiyonlarına bağlı olarak gelişen vücut ve boğaz ağrısında da ağrı kesici özelliğinin etkili olduğu bilinmektedir. Ağrının cinsine ve şiddetine göre Arveles birçok ağrının giderilmesinde etkileri yüksek olan bir ilaçtır. Ancak günlük kullanımda tavsiye edilen dozun aşılmaması gerekmektedir.

Arveles Kırılarak İçilir Mi?

Arveles başta olmak üzere günümüzde piyasa bulunan hemen hemen hiçbir ilacın kırılarak içilmemesi gerektiği uzmanlar tarafından ifade edilmektedir. Kapsül ve film tablet şeklinde olanlar çoğu zaman bağırsakta açılmaktadır. Bazı ilaçlar ise mide asidinden etkilenmektedir. Arveles film kaplı tablet formunda olmasıyla bu grupta yer alan bir ilaçtır. Bu nedenle kırılmadan bütün olarak yutulması gerekir. Arveles başta olmak üzere tüm ilaçlardan en iyi etkiyi kısa sürede almak için aksi belirtilmediği takdirde kırmadan kullanılması önerilmektedir.

Arveles Uyku Yapar Mı?

Arveles ağrı kesici özelliği ile vücudun rahatlamasını da sağlayacaktır. Bu durum uykuya neden olabilir. Öte yandan ilacın yan etkileri arasında uyku düzensizliği gibi belirtiler de yer almaktadır. Herhangi bir yan etki olmadığı sürece kişilerde uyku hali görülebilir. Arveles kullanıldığında etkisini yaklaşık olarak 6 saate kadar sürdürmektedir. Arveles 25 mg kullanımı sonrasında kişilerde kısa sürede ilgili bölgedeki ağrının şiddetinin azalması görülecektir. Buna bağlı olarak nadiren de olsa uyku hali gözlemlenebilir.

Arveles Mi Daha İyi Dolorex Mi?

Ağrı kesiciler arasında kıyaslama yapmak çoğu zaman yanlıştır. Her ilaç farklı tip ağrıların ve hastalıkların tedavisinde kullanılacağı için kişiden kişiye farklı etkileri görülebilir. Arveles mi Majezik mi yoksa Dolorex mi gibi sorulara bu nedenle net bir yanıt vermek zordur. Ağrının türüne, şiddetine ve doktor tavsiyesine göre hastanın genel sağlık durumu da dikkate alınarak en uygun ağrı kesicinin belirlenmesi gerekecektir. Ağrının türüne ve şiddetine göre Arveles dışında hastalara en iyi tedaviyi sağlayacak diğer ilaçların tercih edilmesi gerekecektir.

Arveles 25 Mg Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Arveles 25 Mg Etkisi Ne Zaman Gösterir

Arveles’in içinde bulunan deksketoprofen etkin maddesi ve diğer yardımcı maddeler yaklaşık 30 dakika içinde ilacın etkisini göstermesini sağlamaktadır. Yaklaşık yarım saat içinde etkisini gösteren ilacın 4 – 6 saate kadar ağrı kesici özelliği gözlemlenmektedir. Arveles etki süresi kişilerde ortaya çıkan ağrı şikayetlerinin şiddetine ve fiziksel özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Kısa süre içinde birçok ağrının giderilmesinde etkili bir ilaç olarak tercih edilmektedir.

Kas ve iskelet ağrıları başta olmak üzere içeriğinde yer alan etkin maddesi ve yardımcı maddeler Arveles’in ağrı kesiciler arasında yaygın kullanımını sağlamıştır. Etki süreleri sayesinde de birçok farklı ağrıya karşı Arveles kullanılması mümkündür.

Arveles 25 Mg Kaç Saate Bir İçilir?

Ağrının türüne ve şiddetine göre önerilen dozlarda kullanıldığında Arveles 4 ila 6 saate kadar etkisini göstermeye devam eder. 12,5 mg 5 – 6 saate bir veya 8 saate bir 25 mg olarak kullanılabilir. Günlük toplam doz 75 mg’ı geçmemelidir. Ortaya çıkan semptomları kontrol etmede gerekli olan en kısa süre için etkili olan en düşük dozu kullanarak istenmeyen yan etkilerin azaltılması sağlanmalıdır. Arveles uzun süreli kullanım için düşülmemelidir.

Arveles kullanımı uzun süreli olarak değil, tedavi semptomatik dönem ile sınırlı kalması gereken bir ağrı kesicidir. Bu nedenle uygun dozda ve önerilen süreler içinde alınması gerekmektedir.

Arveles 25 Mg Emziren Anne Kullanabilir Mi?

Arveles’in etkin maddesi deksketoprofenin anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirme sırasında kontrendikedir. Bu nedenle emziren annelerin önlem amaçlı Arveles kullanmaları önerilmez. Benzer şekilde Arveles’in hamilik döneminde de kullanılması tavsiye edilmemektedir. Hamile veya emziren kadınların Arveles başta olmak üzere diğer tüm ilaçları kullanmadan önce doktora danışmaları gerekecektir. Emziren annelerin doktor tavsiyesi ile Arveles kullanmaları mümkündür.
Ayrıca Bakınız: Hamilelikte Arveles Kullanımı

Arveles 25 Mg Diş Ağrısına İyi Gelir Mi?

Arveles çoğu zaman kas ve iskelet ağrılarının giderilmesinde tercih edilen bir ağrı kesicidir. Bunun yanı sıra dismenore, diş ağrıları, postoperatif ağrı ile hafif ve orta şiddette seyreden ağrıların semptomatik tedavisinde kullanılabilir. Arveles uzun süreli kullanıma uygun bir ilaç değildir. Bu nedenle diş ağrısına yönelik de düzenli olarak kullanımı önerilmez.

 

Google üzerinden arama yaparak Arveles hakkında cevap bulabileceğiniz diğer konular: Arveles etki süresi, Arveles eczane fiyatı, Arveles fiyat 30 tablet 2023, Arveles gebelik kategorisi, Arveles günde kaç defa alınır, Arveles hap ne için kullanılır, Arveles kontrendikasyonları, Arveles hangi grup ilaç, Arveles ilaç prospektüsü, Arveles jel, Arveles parasetamol içerir mi, Arveles reflü, Arveles nerden atılır, Arveles ödeme iyi gelir mi, Arveles özellikleri, Arveles prostat, Arveles serum, Arveles şeker hastaları kullanabilir mi, Arveles şişkinlik yaparmı, Arveles tablet tansiyon yükseltir mi, Arveles uzun süre kullanımı, Arveles ülseratif kolit, Arveles ürtiker yapar mı, Arveles üşütmeye iyi gelir mi, Arveles üstüne soda içilir mi, Arveles yarılanma ömrü, Arveles yan etkileri nasıl geçer, Arveles zehirler mi, Arveles zararları nelerdir, Arveles süte geçer mi, Arveles mi parol mu, Arveles mi Majezik mi, Arveles mideye zarar verir mi, Arveles öldürür mü, Arveles sonrası mide ağrısı, Arveles lustral, Arveles lenf bezi şişmesi, lohusalıkta Arveles içilir mi, Arveles reçetesiz alınır mı, Arveles içindekiler, Arveles kan sulandırır mı, Arveles laktasyon, Arveles regl ağrısı, Arveles sakinleştirir mi, Arveles  hangi ağrılarda kullanılır, Arveles sırt ağrısına iyi gelir mi, Arveles sinüzit, Arveles saklama koşulları nelerdir?

 

 

 

Yorum yapın