Gebelik Hesaplama

Gebelik Hesaplama nasıl yapılır?

Gebelik Hesaplama Aracı ile kaç aylık hamileyim, hamileliğim ne zaman başladı gibi sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Gebelik Hesaplama: Gebeliğinizin kaçıncı haftasında yada gününde olduğunuzu sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki Gebelik Hesaplayıcı Aracı‘na gerekli bilgileri girmek, saniyeler içerisinde kaç haftalık gebe olduğunuzu, hamileyseniz ise bebeğinizin muhtemel doğum tarihini öğrenebilirsiniz.

Son adet tarihinizin ilk gününü girin:
Bu verilere göre şu anda:

hamilesiniz.


GEBELİK HAFTALARI

Gebeliğinizin kaçıncı haftasında yada gününde olduğunuzu öğrendikten sonra, hafta hafta gebelik süreçlerini konu aldığımız gebelik haftaları yazımızı okuyabilirsiniz. Sadece 10 saniyede Gebelik Hesaplaması yapabilirsiniz. Bizi Twitter‘dan takip edebilisiniz.

Yaşı ilerlemiş bayanlarda ise belirtiler 1 hafta ile 2 ay arasında gözlemlenir. Ergenlik döneminde  hamilelik ise ilk 12 saat içinde belirlenebilir. Ergenlik döneminde yumurtalar henüz olgunlaşmamıştır ve bu yüzden spermin yumurtayı döllemesi 5 ile 20 dakika arasındadır.

16 yaşını doldurmamış bir bireyin döllenme gerçekleştikten 10 gün sonrasında embiriyonun vücuttan alınmaması durumunda bireyde ciddi şekilde fiziksel ve ruhsal sorunlara yol açabilir. Kaynak: tr.wikipedia.org/wiki/Gebelik

1 Haftalık Gebelik Gebeliğin ilk haftası hafif kanlanmalar olabilir, bu gebelik sürecinin başlamasına işarettir. Hamileliğin başlangıcı son gerçekleşen menstrual döngünün ilk günü olarak kabul edilir ve heyecanlı bekleyiş de o an itibaren başlamış olur.

2 Haftalık Gebelik döneminde bir anda artan östrojen ve progesteron hormonları, göğüslerde ekstra hassasiyet yaratabilir. Vücudunuz çok fazla miktarda gebelik hormonları üretmeye başlar.

Fertilizasyon (döllenme) ovulasyon olduğu gün. 12-24 saat içinde eğer ortamda sperm varsa ya da ilişki olursa yeni bir hayat başlar. birkaç gün boyunca tüpte sperm ile döllenmiş yumurta  bir taraftan bölünerek çoğalırken (zigot) bir taraftan da rahime doğru hareket ederek rahim içine varır.

Bir sonraki yazı: 3 Haftalık Gebelik

Gebelik Hesaplama yaptıktan sonra okumak isteyeceğiniz gebelik ile ilgili yazılar: